Львівський АТОвець відзніме фільм про Антарктиду – Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Львівський АТОвець відзніме фільм про Антарктиду
09 Листопада, 15:43

Львівський АТОвець відзніме фільм про Антарктиду

Журналіст вже робив відеорепортажі зі зони АТО та Іраку

Журналіст та АТОвець Андрій Мочурад зі ще одним журналістом вирушить в Антарктиду для зйомок фільму про українських полярників та Антарктиду.

Андрій готується до поїздки в Антарктиду ще з весни, як і його товариш Віктор-Микола Гаврилюк. Наразі Віктор-Микола перебуває у Бразилії, звідки добиратиметься в Аргентину. Там АТОвці об’єднаються і спільно вирушать на українську антарктичну наукову станцію ім. Вернадського.

До зйомок фільму почали готуватися ще в травні, відгукнувшись на пропозицію керівника Національного антарктичного наукового центру Євгена Дикого. Це буде перший фільм про українських полярників. За всі роки діяльності антарктичного центру немає повноцінних матеріалів чи фільму про наших науковців там.

Знімальна команда проживатиме кілька місяців разом з іншими членами експедиції та робитиме виходи по навколишніх просторах.

«Одразу зазначимо, що, зі слів журналістів, проект не фінансується з державних коштів, оскільки антарктичний центр не може фінансувати дотичні проекти. Всі витрати на квитки, проживання в дорозі та інші супутні потреби, хлопці поки що покривають за власний кошт, але планують залучати партнерів», — розповідає знімальна команда.

Наразі вони дозбирують кошти на техніку, щоб знімати відео у форматі 4к, який необхідний для телебачення.

andrij

«В нашому розпорядженні маємо мікрофони, світло, камери GoPro, але для повноцінної роботи бракує камери, що може знімати повноформатне відео. Така камера, навіть якщо купувати б/у, коштує порядку 2000 доларів. А ще потрібно батареї, картки пам’яті. Сума дуже невелика як для фільму, але нам її ще бракує. Думали запустити щось на кшталт краудфаундингу, але маємо не надто багато часу. Я особисто маю квиток з Барселони до Буенос-Айреса 1 січня, тобто до старту залишилось приблизно шість тижнів», — пояснює Андрій Мочурад.

Знімальну команду підтримують українські виробники одягу та спорядження. Хлопці хочуть їхати лише з речима українського виробництва. На сторінці проекту у ФБ “Автостопом в Антарктиду” мандрівники тестуватимуть та робитимуть огляди українського спорядження, яке візьмуть.

«Ми з власних коштів купили квитки на літаки через океан, використовуючи можливості low-cost, і в такий спосіб маємо вчетверо менші витрати на перельоти, ніж летіти прямими рейсами», — додає Віктор-Микола Гаврилюк.

Допомогти українським журналістам-мандрівникам можна, написавши Андрію у ФБ. Також можна долучитись фінансово, банківські реквізити картки Андрія Мочурада 5168 7422 2091 9967.

  • 0
  • 177
Відео