Львівський економіст пояснив, що відбувається з курсом валют, цінами та куди краще вкладати гроші | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Львівський економіст пояснив, що відбувається з курсом валют, цінами та куди краще вкладати гроші
25 Травня, 15:12
logo-black

Львівський економіст пояснив, що відбувається з курсом валют, цінами та куди краще вкладати гроші

Минулого тижня українська гривня укріпилася на 0,5% до 27,43 гривні за долар. Що стало причиною такого курсу валют, чи варто українцям переводити свої грошові заощадження в іноземну валюту та якого курсу слід очікувати далі, LMN розповів відомий львівський економіст Ростислав Слав’юк.

«Останнім часом не виникло сукупності факторів, яка вплинула на дешевшання долара. Просто під час пандемії не було великого попиту на іноземну валюту. Навіть великі імпортери нафтопродуктів не відчули особливої потреби у доларах. Не було її і в імпортерів одягу та продуктів харчування. За час пандемії потреба в іноземній валюті скоротилася. Експортні ж потужності, які у нас були, навіть трішки пішли на покращення. Іноземні країни виходять з пандемії і у них з’являється більша потреба у наших продуктах харчування – олії, зернових та кондитерських виробах. В України з’являється шанс отримати виручку, – пояснює фахівець. – Поки що ситуація на ринку валют не є загрозливою. Небезпекою, яка зараз виникла, можуть стати стосунки з Білоруссю. Звідти ми отримуємо багато нафтопродуктів. Якщо нашим імпортерам доведеться перекинутися на інших ринок, то тут можуть виникнути проблеми».

Коливання курсу валют не впливає на ціноутворення, каже економіст.

«З цінами в Україні відбуваються дивні речі. Перед Великоднем кілограм огірків коштував 83 гривні, після свят впав до 17 гривень – тут видна спекуляція чистої води. Бізнес хоче підзаробити, тому таке ціноутворення є неадекватним. Великі компанії, які продають олію, взагалі поводяться цинічно. Цього року вони її закордоном продавали вдвічі дешевше, ніж українському споживачу. Таким чином намагалися зберегти іноземний ринок та перекрити свої витрати, яких зазнали під час пандемії», – зазначає Ростислав Слав’юк.

Експерт радить не робити грошових заощаджень на майбутнє.

«Якщо зараз ціни зростуть на нафтопродукти, це потягне за собою зростання цін на електрику, газ.  Статистика у всьому світі показує, що люди чимдалі менше роблять грошові заощадження. Свої кошти вони вкладають у ремонт, модернізацію квартир, опалення, енергозберігаючі вікна, системи опалення. І це логічно. Замість тримати гроші, краще вкласти їх в економне споживання своїх енергоносіїв», – пояснює.

Фото: ілюстративне

Відео