Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Львівський економіст розповів, що буде з гривнею та доларом
05 Жовтня, 15:02
logo-black

Львівський економіст розповів, що буде з гривнею та доларом

Юлія Швидко

На початку жовтня українці відчули стрімке зростання курсу іноземної валюти щодо гривні. Хоча до того часу вартість долара та євро була максимально низькою. Чому відбулося таке різке коливання курсу, що буде далі на фінансовому ринку і чи варто запасатися валютою – LMN розповів Ростислав Слав’юк.

«Цього року коливання на валютному ринку – запізнілі, раніше вони починалися з настанням осені. Сезонне коливання стримувалося трьома важливими чинниками. По-перше, немало валюти виручили з продажу сільськогосподарської продукції. По-друге, продаж облігацій трохи зміцнив гривню. А по-третє, цього року заробітчани, як ніколи, постачають фінанси в Україну. Тепер наші земляки знову масово виїжджають закордон – про це свідчить великий дефіцит кадрів. Ще одним з факторів називають боротьбу з контрабандою. Але вона була в’ялою, тому про великий прибуток від неї говорити зарано», – каже економіст.

Ростислав Слав’юк зазначає, що до кінця цього року долар не буде коштувати більше, ніж 28 грн.

«Усі заговорили про падіння курсу гривні. Це нормальне осіннє явище – йде закупівля пального, енергоресурсів. Зростання ціни на долар та євро також відчули наші сусіди-поляки, – каже економіст. – Думаю, що до кінця року більше 28 гривень за долар не буде. Наступного року, мабуть, теж. Поки що не бачу підстав для різкого коливання на валютному ринку. В Україні наступного року очікується багато реформ. У світі ж чекають на економічну кризу. Як воно відіб’ється на курсі, поки спрогнозувати важко. Єдине, що може непогано зміцнити гривню, – якщо влада виведе із тіні економіку».

Фото: з відкритих інтернет-джерел

Схожі новини