Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Львівський хірург рятував двох маленьких хлопчиків, яким горіхи застрягли у бронхах
19 Жовтня, 13:54

Львівський хірург рятував двох маленьких хлопчиків, яким горіхи застрягли у бронхах

У минулі вихідні у львівській обласній дитячій лікарні ОХМАТДИТ та міській дитячій лікарні на вул. Пилипа Орлика торакальні хірурги рятували двох дітей, що вдихнули горіхи. Одній дитині у бронхи потрапив арахіс, другій – волоський горіх, які блокували роботу легені, передає Zaxid.net.

Хлопчика, якому 2 роки і 4 місяці, привезли у суботу до ОХМАТДИТу зі Золочівського району. Батьки дали малому волоський горіх, частина з якого потрапила у бронхи і блокувала верхню долю правої легені. Дитина почала кашляти і виникли хрипи зі свистом, кажуть медики.

«Це сталося у середу, а батьки звернулися до лікаря в районну лікарню лише у суботу. Звідти хлопчика скерували до нас. У нього вже виник набряк, дістати ту частину горіха було непросто. Ми діставали її десь півтори години. Нині з маленьким пацієнтом вже все гаразд. Зробимо контрольний знімок і можна буде відпускати додому», – розповів дитячий торакальний хірург ОХМАТДИТу Олександр Колодій.

Наступного дня, 18 жовтня, цього ж лікаря викликали на операцію і у міську дитячу лікарню. Туди привезли хлопчика зі Львова, якому 2 роки і 8 місяців. Йому арахіс повністю блокував праву легеню.

Батьки їли арахіс і трішки насипали сину у долоню, кажуть медики. Він ще у реанімації, його стан задовільний. Сьогодні його переведуть у відділення.

Обох маленьких пацієнтів прооперували ендоскопічно, за допомогою спеціальних пристроїв.

Лікарі наголошують: малим дітям краще не давати горіхів, насіння, або подрібнити їх і додати до страв, скажімо, до домашнього сиру чи випічки. Якщо діти дуже хочуть спробувати, то вони можуть скуштувати їх, сидячи спокійно за столом і під контролем батьків. У першому випадку хлопчик їв горіх і сміявся, у другому – бігав по кімнаті.

Фото: ілюстративне

Схожі новини