Львівський суд стягнув судові витрати з вишу, який незаконно відрахував студентку | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Львівський суд стягнув судові витрати з вишу, який незаконно відрахував студентку
24 Червня, 11:13

Львівський суд стягнув судові витрати з вишу, який незаконно відрахував студентку

Львівський суд постановив стягнути судові витрати з Львівського національного університету на користь студентки, яку незаконно відрахували з вишу. Про це повідомили у пресслужбі Львівського апеляційного суду.

«Нещодавно колегія суддів розглянула заяву про стягнення судових витрат у справі, за позовом 22-річної студентки до ректора Львівського національного університету імені Івана Франка щодо скасування наказу про відрахування з вищого навчального закладу», – йдеться у повідомленні.

Зазначимо, у липні 2019 року студентка 2 курсу філософського факультету, спеціальності «Психологія», звернулась до суду з позовом до ректора Львівського національного університету імені Івана Франка.

Однак в серпні наступного року суд в задоволенні позову відмовив. Суддя не взяв до уваги те, що студентка зверталася листом до ректора навчального закладу, в якому просила надати академічну відпустку у зв’язку з навчанням у Вищій школі мистецтв у Данії.

«На жаль, Вчена рада факультету відмовила у наданні відпустки, вважаючи, що грант Вищої школи мистецтв не підпадає під критерії академічної мобільності чи навчання за індивідуальним графіком та не є поважною причиною невідвідування занять позивачкою»,- зазначили у суді.

Проте вже у лютому цього року суд частково задовольнив апеляційну скаргу і визнав незаконним відрахування студентки, а також поновив дівчину на навчанні в університеті.

«Згодом, 13 червня 2022 року, колегія суддів судової палати з розгляду цивільних справ Львівського апеляційного суду постановила задовольнити частково заяву про винесення додаткового рішення про стягнення судових витрат у справі, ухвалила стягнути з Львівського національного університету імені Івана Франка в корись студентки 768,40 грн судового збору за розгляд справи судом першої інстанції та 1152,60 грн – за розгляд в апеляційній інстанції», – додали у суді.

Відтак студентку не лише поновили на навчанні, а й відшкодували судові витрати по справі.

Відео