Львівським школяркам потрібні фінанси на браслет для нечуючих | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Львівським школяркам потрібні фінанси на браслет для нечуючих
24 Березня, 20:32
logo-black

Львівським школяркам потрібні фінанси на браслет для нечуючих

Юлія Швидко

Учениці львівського ліцею «Оріана» розробили проект Hear Watch — браслет для людей з вадами слуху. Він має попереджати їх про небезпеку. Ідея створення такого пристрою виникла у восьмикласниці Ганни Петришин ще у 2017 році.

«Цей браслет мав би вловлювати звуки автівки, яка їде на людину. Вібрував би та попереджав про небезпеку. Пішохід би розумів, що йому не варто в даний момент крокувати вперед. Також у браслеті є кнопка екстреного виклику. Вона сповіщатиме родичів і відповідні служби та передаватиме їм місцезнаходження людини. Аби уникнути випадкового виклику, там передбачена кнопка остаточного підтвердження», – розповідає Ганна Петришин.

Розробники подали проект на конкурс Diamond Challenge for High School Entrepreneurs, який фінансує університет Делавер у США. Переможцям обіцяли виділити кошти на реалізацію задуму. 15 березня у Києві пройшов всеукраїнський етап конкурсу. Проект браслету потрапив у десятку.

«Шкода, що ми не виграли цей конкурс. Тепер через брак фінансів невідомо, коли вдасться пристрій втілити у життя. Поки не думали, як залучити спонсорів під наш браслет. Він би міг багатьом допомогти. Наш пристрій гарний тим, що був би доступним. Схожий, який є у продажі, коштує 365 фунтів, а цей обійдеться удесятеро дешевше», – говорить LMN Ганна Петришин.

Фото: Facebook

Відео