Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
У Львові активізувалися шахраї, які пропонують безкоштовно відремонтувати будинки та під’їзди
29 Квітня, 10:02

У Львові активізувалися шахраї, які пропонують безкоштовно відремонтувати будинки та під’їзди

Останнім часом мешканці Львова отримують пропозиції від так званого Європейського благодійного фонду, який по програмі «Євроінтеграція України місто Львів спадщина ЮНЕСКО» обіцяє безкоштовно відреставрувати та відремонтувати будинки і під’їзди. Також погоджується профінансувати відновлення та реставрацію брам, ремонт дахів, фасадів, обладнати у квартирах індивідуальне опалення, встановити металеві двері з домофонами, енергозберігаючі світильники з датчиками руху. Міська влада застерігає: це шахраї. У них розроблена схема, як обдурити людей.

Якщо хтось з власників квартир погоджується на таку пропозицію, йому дають на підпис документи. Управління охорони історичного середовища наголошує, що не має нічого спільного з цією вигаданою програмою і закликає мешканців бути уважними і не підписувати жодних паперів. Посадовці вже написали заяву у поліцію та СБУ.

«Ми звернулись у поліцію офіційно листом, але це довгий процес, тому ми зателефонували також в СБУ. Вони нам підтвердили, що два номери телефонів, які вказані на тих листівках, не діють. До нас дзвонять люди, кажуть, що вони отримали такі листівки, та питають, що із ними робити. Уточнюють, чи це наша програма співфінансування. Ми всім відповідаємо, що це не наша програма, і застерігаємо бути обережними. Є і люди, які зайшли далі і дзвонять до нас, говорячи, що вони вже щось підписали. Ми не знаємо, за якою схемою працюють шахраї, але інформуємо про це, щоб мешканці були обачними», – додала Онищенко.

do-novyny-natali

Чиновниця зазначає, що листівки надійшли львів’янам поштою у заадресованому конверті, але без вказаних прізвищ.

«На офіційному сайті взагалі такого фонду немає. Ми зателефонували на один із номерів телефонів і поспілкувались із одним із них. Я як начальник управління запитувала у них про їхні програми, але нам у відповідь хамовито кричали, що вони з державними органами не співпрацюють», – додала Лілія Онищенко.

Фото: ілюстративне

Схожі новини