Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Лише 2% українців відчувають себе критично виснаженими через війну
12 Квітня, 18:30

Лише 2% українців відчувають себе критично виснаженими через війну

Критично низький рівень життєстійкості мають лише 2% опитаних українців. Більша частка громадян (59%) має середній рівень втоми від воєнних дій з росією. Про це свідчать дані опитування соціологічної групи “Рейтинг”.

Навіть через півтора місяця війни з окупантами українці демонструють доволі високий рівень життєстійкості. Він складає 3.9 з 5.

Індекс життєстійкості складається із психологічної стійкості (4) та підтримки фізичного здоров’я (3.8).

Психологічна життєстійкість пов’язана з:

  • інтересом до життя;
  • відчуттям себе корисним;
  • здатністю приймати рішення;
  •  наявністю планів на майбутнє;
  • відсутністю жалю за минулим.

Не відчувають себе «мертвими» всередині 79%, можуть покластися на себе 69%, не відчувають себе слабкими – 55%. Тоді як часто відчувають на собі загрозу від світу лише 6%.

Виснаження у більшості проявляється у сумному настрої, зниженні довіри до інших людей, думках про власну безпорадність і що зі ними може статися щось погане.

Найбільшими є гендерні відмінності: жінки почуваються вдвічі більш психологічно виснаженими, ніж чоловіки. Війна емоційно і фізично є більш травмуючим досвідом для жінок, це підтверджується в усіх попередніх дослідженнях. Також відносно вищий рівень психологічного виснаження у тих, хто зараз не працює, хто вимушено змінив місце проживання та у молоді. Найважча ситуація у тих, хто перебуває у складних обставинах.

b0f59936-378e-460a-8656-d2c2576dca3b
Схожі новини