Критично низький рівень життєстійкості мають лише 2% опитаних українців. Більша частка громадян (59%) має середній рівень втоми від воєнних дій з росією. Про це свідчать дані опитування соціологічної групи “Рейтинг”.
Навіть через півтора місяця війни з окупантами українці демонструють доволі високий рівень життєстійкості. Він складає 3.9 з 5.
Індекс життєстійкості складається із психологічної стійкості (4) та підтримки фізичного здоров’я (3.8).
Психологічна життєстійкість пов’язана з:
- інтересом до життя;
- відчуттям себе корисним;
- здатністю приймати рішення;
- наявністю планів на майбутнє;
- відсутністю жалю за минулим.
Не відчувають себе «мертвими» всередині 79%, можуть покластися на себе 69%, не відчувають себе слабкими – 55%. Тоді як часто відчувають на собі загрозу від світу лише 6%.
Виснаження у більшості проявляється у сумному настрої, зниженні довіри до інших людей, думках про власну безпорадність і що зі ними може статися щось погане.
Найбільшими є гендерні відмінності: жінки почуваються вдвічі більш психологічно виснаженими, ніж чоловіки. Війна емоційно і фізично є більш травмуючим досвідом для жінок, це підтверджується в усіх попередніх дослідженнях. Також відносно вищий рівень психологічного виснаження у тих, хто зараз не працює, хто вимушено змінив місце проживання та у молоді. Найважча ситуація у тих, хто перебуває у складних обставинах.