Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Лише 38% школярів спілкуються на перервах виключно українською мовою
08 Липня, 09:00

Лише 38% школярів спілкуються на перервах виключно українською мовою

В Укррїні представили результати дослідження щодо стану дотримання законодавства про державну мову у школах. Результати показали, що лише 38% школярів спілкуються на перервах виключно українською мовою.

“24 лютого 2022 року переважна більшість громадян України переусвідомила роль та значення української мови у своєму житті. Це зафіксовано у низці нещодавніх соціологічних досліджень, які формують загальні уявлення про перетворення (трансформації) в середині нашого суспільства. Проте, докорінні зміни відбуваються в кожній окремо взятій сфері суспільного життя”, – сказав Уповноважений зі захисту державної мови Тарас Кремінь.

Додамо, дослідження проводилося 1-6 червня та охопило понад 58 тисяч учасників освітнього процесу.

Переважна більшість респондентів (89% вчителів, по 82% батьків та дітей) зазначили, що вважають рідною мовою українську і використовують її в усіх сферах життя.

94% вчителів зазначили, що проводять уроки виключно українською мовою, 82% з них використовують навчальні матеріали виключно українською мовою, що демонструє позитивну динаміку щодо дотримання мовного законодавства у освітньому процесі.

За даними опитування учнів, 73% вчителів під час уроку та 63% під час перерви розмовляють виключно державною мовою.

“Російська мова в межах навчального закладу є мовою неформального спілкування (наприклад, нею спілкуються 11–17% учнів між собою під час уроків та на перервах, а також, за даними учнів, 2% вчителів під час перерв). Водночас лише 38% школярів спілкуються на перервах виключно українською мовою”, – йдеться у повідомленні.

Також стрімко зростає попит на фахову допомогу в питанні опанування та удосконалення володіння українською мовою. Відповідно до результатів дослідження 80% батьків мають бажання покращити свій рівень володіння українською мовою, 73% учнів/учениць мають бажання додатково вивчати та вдосконалювати свої знання з української мови.

Схожі новини