Лише 63% українців вважають Росію агресором | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Лише 63% українців вважають Росію агресором
13 Листопада, 21:11

Лише 63% українців вважають Росію агресором

Такими є результати соціологічного дослідження

Найбільша проблема нашої країни – війна та корупція у владі. Так вважають 66% і 43% відповідно учасників опитування, яке провели три соціологічні компанії – КМІС, Центр Разумкова та Соціологічна група Рейтинг.

Соціологам вдалось визначити, що 78% українців думають, що країна рухається в неправильному напрямку. І цей показник лише збільшується.

Люди мріють про мир. Саме тому 64% опитаних вказали, що це те, чого найбільше зараз бракує Україні.

Тим часом 41% вказали у відповіді на це ж питання варіант “стабільність”, а 40% – “порядок”. Також говорили про достаток та єдність.

 

Економічний занепад (59%), масовий виїзд українців за кордон (59%) та зубожіння населення (51%) – основні загрози, які, на думку опитаних, є найбільш актуальними сьогодні для України. Про девальвацію гривні, вимирання населення, розвал країни, зростання злочинності та погіршення здоров’я нації, як про загрози, говорять від 32% до 39% опитаних. Повномасштабну війну з Росією, безвладдя, деградацію населення вважають актуальними загрозами сьогодні більше чверті опитаних, – йдеться у дослідженні.

Кожен п’ятий українець боїться екологічної катастрофи. Однаково у всіх регіонах України більшість людей вважають, що найбільша біда держави зараз – це військовий конфлікт на Сході та корупція і хабарництво у владі.

Третина опитаних як проблему назвали безробітття.

Щодо політичних питань, то лідером в опитуванні була Юлія Тимошенко, яку готові підтримати 21% опитаних.

 

В.Зеленського підтримують 11%, П.Порошенка – 10%, А.Гриценка – 10%, Ю.Бойка – 9%, О.Ляшка – 8%, С.Вакарчука – 6%, Є.Мураєва – 5%. Рейтинг інших кандидатів – менше 5%. За останні півроку помітне зростання рейтингу Ю.Тимошенко. Також на тлі зменшення рейтингів С.Вакарчука майже вдвічі зріс показник В.Зеленського. У свою чергу внаслідок появи у списку кандидатів Є.Мураєва значно зменшився рейтинг В.Рабіновича, – кажуть соціологи.

Додамо, що в опитуванні взяли участь 10 тисяч респондентів з усієї України, окрім окупованих територій. Тривало воно від 19 жовтня до 22 листопада.

 

 

Відео