Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Лише 8 доз вакцини має Львівщина для порятунку хворих на дифтерію
25 Жовтня, 16:15

Лише 8 доз вакцини має Львівщина для порятунку хворих на дифтерію

У Львівській області є тільки вісім доз сиворотки, аби врятувати хворих на дифтерію. Її вистачить на чотирьох пацієнтів з легкою формою захворювання або на двох – з важкою.

«Ці дози сиворотки лікарня отримала за часів міністра Супрун як гуманітарну допомогу. На кожну область припало тоді приблизно по 8 доз. В Ужгороді, де зафіксовано 15 випадків дифтерії, сироватку використали за один день», – заявив начальник управління охорони здоров’я Львівської міської ради Володимир Зуб.

Купити сироватку за бюджетні кошти зараз, зі слів чиновника, – нереально, вона не зареєстрована в Україні.
Вакцина продається в Польщі, проте у випадку хвороби її важко буде привезти через кордон. Коштує одна доза там приблизно 18 тисяч гривень. Тому радить львів’янам вакцинуватися.

До речі, медики ще раніше попереджали, що після вгамування спалаху кору, Україну очікує зростання захворюваності на дифтерію.

«За два осінні місяці в нас не зафіксовано жодного випадку захворюваності на кір. Але існує реальний ризик заразитися дифтерією. Якщо досі, за 9 місяців, у всій Україні було лише два випадки дифтерії, то тільки за останній тиждень маємо 16 випадків. З них 15 в Ужгороді та один в Києві. На щастя, у Львові хвороби поки що нема», – каже Володимир Зуб.

  • 0
  • 174
Схожі новини