Любов до оковитої: львівський суддя на два місяці позбувся посади | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Любов до оковитої: львівський суддя на два місяці позбувся посади
05 Грудня, 10:05

Любов до оковитої: львівський суддя на два місяці позбувся посади

Суддю Апеляційного суду Львівської області Зеновія Макойду відправили на двомісячний курс підвищення кваліфікації. Тричі його затримували за кермом у нетверезому стані. Кожного разу йому вдавалося уникнути відповідальності, передає Zaxid.net.

Перший випадок стався у листопаді 2011 року. Суддівський автомобіль протаранив шлагбаум котеджного містечка у Солонці біля Львова. Тоді правоохоронці офіційно заявляли, що автівкою керував не Макойда.

У квітні 2014 року суддю зупинили посеред ночі на вул. Липова Алея. На нього склали протокол за керування авто у нетверезому стані, але Стрийський міськрайонний суд закрив справу через закінчення термінів притягнення до адмінвідповідальності.

У листопаді 2016 року він посеред ночі просто зупинив свій автомобіль на зустрічній смузі. Тоді у нього зафіксували десятикратне перевищення допустимої норми алкоголю в крові. У лютому 2017 року теж справу закрили через закінчення термінів.

«Встановлені під час розгляду дисциплінарної справи обставини свідчать про недотримання суддею Макойдою правил етичної поведінки. Керування ним транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння, що встановлено судом, свідчить про недотримання норм суддівської етики та стандартів поведінки, які забезпечують суспільну довіру до суду. Суддя Макойда допустив поведінку, що підриває авторитет правосуддя, зокрема в питаннях моралі», – йдеться у рішенні Вищої ради правосуддя.

Зеновія Макойду на два місяці відсторонили від посади, позбавили доплат до зарплати і відправили до Національної школи суддів для проходження курсу з суддівської етики. Після завершення курсу суддя має успішно пройти тестування, щоб продовжити свою роботу на передній посаді.

Відео