Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Людей Дубневичів можуть посадити в тюрму на 15 років
29 Грудня, 13:47

Людей Дубневичів можуть посадити в тюрму на 15 років

Спеціалізована антикорупційна прокуратура скерувала до суду справу щодо розкрадання газу фірмами, що належать братам Ярославу та Богдану Дубневичам. Йдеться про збитки на суму 1,4 млн грн, які завдали товариства «Енергія – Новояворівськ» та «Енергія-Новий Розділ». Вони незаконно заволоділи понад 300 млн куб. м природного газу НАК «Нафтогаз України» .

Обвинувальний акт стосується 4-х осіб, серед яких директор ТзОВ «Енергія – Новояворівськ», технічний директор ТзоВ «Енергія-Новий Розділ», фінансовий директор двох вищевказаних підприємств, а також організатор схеми – радник директора ТзОВ «Енергія».

Директора ТзОВ «Енергія-Новий Розділ» оголошено в розшук, а справу відносно нього виділено в окреме провадження.

Вказаним особам інкримінують привласнення чи розтрату чужого майна, також – відмивання доходів, одержаних злочинним шляхом, і  службове підроблення, що спричинило тяжкі наслідки. Ці незаконні дії у даному випадку класифікують як такі, що вчинені організованою групою, в особливо великих розмірах. Тому передбачають серйозне покарання. Фігуранти цієї справи можуть сісти у в’язницю на термін до 15 років.

Як вже повідомляла САП, підприємства-власники Новояворівської та Новороздільської ТЕЦ впродовж 2013-2015 років уклали низку угод про закупівлю в НАК «Нафтогаз України» природного газу для виробництва теплової енергії населенню. НАК постачав ТЕЦ газ за цінами, суттєво нижчими від ринкових.

Як наслідок реалізації цієї корупційної схеми, прибутковість виробництва електрики цими ТЕЦ перевищила 60%. А мала бути 3-5%. Бо таку суму заклала в тариф Нацкомісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики. Відповідно НАК «Нафтогаз України» отримала збитки на загальну суму понад 1,4 млрд грн.

У січні 2018 року детективи НАБУ за процесуального керівництва прокурорів САП затримали та повідомили про підозру вищезгаданим особам. На цілісні майнові комплекси «Новороздільска ТЕЦ» та «Новояворівська ТЕЦ» наклали арешт. Ці два об’єкти передані в управління АРМА.

Фото: з відкритих інтернет-джерел

 

 

 

Схожі новини