Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
“Люди, чи вас питали?” – отець Роман Гром про ОТГ
15 Січня, 10:22
logo-black

“Люди, чи вас питали?” – отець Роман Гром про ОТГ

Священник Української греко-католицької церкви Роман Гром зняв відеозвернення до мешканців гірської частини Старосамбірського району щодо ситуації з ОТГ. 

“Тривалий час я не хотів у це лізти свідомо, бо сподівався, що переможе здоровий глузд. Але бачу, що цього не стається. Мова йде про об’єднані територіальні громади. Завершується реформа децентралізації. Суть цього закону в тому, аби зробити гроші ближче до громад”, – зазначив на початку відео отець Роман. 

Він зазначає, ще у грудні мали відбутись громадські слухання, де людей мали запитати, з ким саме вони хочуть об’єднатись. 

“Виникає питання: чому у нас громадські слухання проведені не були? Ніби відбуваються сесії сільських рад, але на них депутати чомусь голосують за приєднання до Старого Самбора. Але зараз мова навіть не про те, де нам буде краще. Питання інше: люди, а вас питали? У вашому селі вирішують вашу долю без врахування вашої ж думки!” – каже отець Роман.

Священник вважає, що якщо гірська частина Старосамбірщини приєднається до райцентру, то нічого не зміниться. Якщо ж буде Стрілківська ОТГ, то можливі позитивні зміни. Якщо ж ця об’єднана громада виявиться неспроможною, то легко можна буде перейти до Старосамбірської.     

“Стрілківська ОТГ була у перспективному плані 2015 року. Була вона і в плані 2017 року. 10 сільських рад одноголосно підтримували об’єднання зі Стрілками. Однак з незрозумілих причин зараз у плані її вже немає. І сільські ради на сесіях почали голосувати проти об’єднання зі Стрілками. Очевидно, що щось змінилось у політичному житті району. У більшості жителі цих 10 громад підтримують об’єднання у Стрілківську громаду, тому ми буде робити усе можливе у рамках закону, аби вона відбулась”, – пояснює ситуацію LMN депутат Старосамбірської районної ради Василь Курій. 

На фото: село Стрілки.

Схожі новини