Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Люди голосують за свою надію»: Порошенко про підсумки парламентських виборів
30 Липня, 21:34

«Люди голосують за свою надію»: Порошенко про підсумки парламентських виборів

П’ятий президент Петро Порошенко оцінив підсумки парламентських виборів.

Про це він розповів у інтерв’ю “Українській правді”.

«Була робота проти нас поліції. Але протестні настрої після президентських виборів були на дуже низькому рівні. Моя позиція навпаки – люди голосують за свою надію. Всім, хто критикували Порошенка. Вони опинилися за межами парламенту. Насправді ж мій опонент не Зеленський. Мій опонент – Путін.

 

На скільки об’єктивно ми могли претендувати? На багато більше. У нас був десяток політичних сил, які набирали від 1 до 3%. Вони розуміли, що у них немає жодного шансу, але керуючись чи то власними амбіціями, чи то будь-якими іншими мотиваціями, пішли, і 15-20% голосів були розпорошені. І “Самопоміч”, і Гройсмана, і “Свободу”. У нас були всі шанси зайняти друге місце. Це було абсолютно реально. В угоду амбіціям окремих лідерів цих партій ми голоси демократичних сил віддали або “Слузі народу”, або “Опоблоку”.

 

В даному випадку монопартійна більшість створює можливості. Якщо рух наш буде зупинений, то ми точно будемо в жорсткій опозиції до спроб розвернути країну назад в бік Росії. Якщо хтось зараз буде намагатися підмінити децентралізацію федералізацією і таким чином зробити перший крок до розшматування країни, ми це помітимо. Ми знаємо, як не потрапити в пастку парламенту, і будемо жорстко проти того протестувати. Але починати мені б хотілося з позитиву».

Порошенко заявив, що директор ДБР Роман Труба може бути причетним до зливу інформації екс-заступнику голови Адміністрації президента Януковича Андрію Портнову.

 «Я хочу зараз твердо наголосити, що жодної повістки, запрошення по жодній з адрес — службовій, домашній я не отримував. Я твердо переконаний, я спитав — мені не направляли. Єдине джерело, яке чомусь володіло думками слідчих і головами в ДБР, був колишній заступник Адміністрації президента Януковича пан Портнов. Він мав доступ до матеріалів, він мав доступ до дат і постійно оголошував ці дати. Мене здивувало, що у нас кожен крок, який захищений законом щодо таємниці слідства, розкривається — в тому числі, і дата допиту, і запрошення, і прізвище, і слідчий, і справа, по якій людину викликають на допит. Мені чітко наголосили, що нічого вони не розкривали. Що вони проводять службове розслідування вже місяць, бо вони не знають, яким чином це до пана Портнова потрапляє. Я сказав: “Ваш директор має доступ?” Він каже: “Так, має”. Я йому кажу: “Це незаконно”. Але пан директор передає це пану Богдану, з яким вони постійно спілкуються. А пан Богдан передає це пану Портнову. Я маю цю інформацію. Я вважаю, що саме такий є спосіб витоку інформації», – пояснив Порошенко.  

Також Порошенко спростував власний вплив на правоохоронні органи та суди за часів президентства.

«Незалежність судової гілки влади і незалежність ДБР, без прізвищ, сьогодні, на жаль, недостатня. Це означає, що влада може використовувати правоохоронні органи для політичного тиску. Я наголошую, що Петро Порошенко жодного разу ні в ДБР, ні в будь-які інші правоохоронні органи, ні в поліцію в тому числі, це може підтвердити пан Аваков, ні в суди – не використовував вплив президентського офісу для вирішення питань, в тому числі політичних. Я наголошую, що не існує жодного факту про те, що нібито Петро Порошенко порушив закон. Мені немає за що червоніти. Немає жодних фактів, за які б мені треба було переживати».

 

Фото: Українська правда

Схожі новини