Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Люди мусять ходити пішки 12 кілометрів»: до села на Сколівщині три роки не їздить автобус
17 Липня, 14:17
logo-black

«Люди мусять ходити пішки 12 кілометрів»: до села на Сколівщині три роки не їздить автобус

Антоніна Скляренко

Третій рік в село Хітар Сколівського району не їздить рейсовий автобус. Люди, не маючи можливості добратися на роботу у район, виїздять на заробітки закордон. Місцева влада написала вже десятки звернень та листів – і до народного депутата, який іде по їхньому округу, і до керівництва держави, але ситуація не міняється.

«Дев’ять років автобус їздив безперебійно, а в якийсь момент транспорт просто не вийшов на рейс, і все закінчилось. Так третій рік люди дають собі раду як можуть. Іноді долають 12 кілометрів пішки або попутками, аби добратись у село Лавочне – вже звідти їдуть поїзди. Ще можна до Тухольки і траси Київ-Чоп, туди 8 кілометрів, там також можна вже на щось сісти», – розповідає в.о. сільської голови Ольга Лемканович.

У селі Хітар та ближньому Кальному мешкає 720 людей. Є багато дітей та молоді. Але з кожним роком село все більше покидає місцевих жителів через брак роботи. В селі в основному займаються лише сільським господарством. Продукцію вирощують для себе, бо продати у районному центрі нема можливості.

«Зараз пішли ягоди, городина, але довези їх до Сколе неможливо, а пішки не донесеш. Тому це біда для наших людей. Нас просто прирікають на таке існування, – додає голова. – Писали листи прем’єр-міністру Гройсману, нардепу Лопушанському, голові ЛОДА Синютці. Нічого. Одні обіцянки. Стрийський перевізник, який раніше надавав нам транспорт, каже, для них нерентабельно до нас їздити, рейс збитковий, але просили узгодити графіки. Поїхала, узгодили. В графіку написано, що автобус може до нас в село тричі на день їздити, але через Славське, так наче було би їм вигідніше. Ми просимось, раз і так вам не підходить, давайте хай хоч раз на день автобус їздить, туди і назад. Більше не треба. Але і на тому все затихло».

У селі Хітар працює середня школа, де навчаються 75 дітей, народний дім та ФАП. У сусідньому Кальному є початкова школа, її відвідують 17 дітей, ще є пришкільний інтернат.

 

ФОТО: ілюстративне

  • 0
  • 6850
Схожі новини