«Люди п’ють отруєну воду»: депутат Давидівської ОТГ про наслідки пожежі на Пустомитівщині | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
«Люди  п’ють отруєну воду»: депутат Давидівської ОТГ про наслідки пожежі на Пустомитівщині
27 Вересня, 20:29
logo-black

«Люди п’ють отруєну воду»: депутат Давидівської ОТГ про наслідки пожежі на Пустомитівщині

Софія Мінджоса

У селі Чишки Пустомитівського району, де 30 серпня горів склад виробництва «Ніка-Друк», провели аналіз води з криниці. Вода – отруєна і заборонена до споживання. Також провели аналіз п’ятьох проб ґрунту. У двох із п’яти екологи виявили перевищення вмісту важких металів.

 

«Люди весь час пили отруєну воду. Давидівська ОТГ намагалася приховати правду і всіляко замовчувала наслідки пожежі. Вони провели аналізи, які показали, що всі показники в нормі. Однак мешканці почали відчувати змінений смак води і кислоту в роті, тому наполягли зробити ще один аналіз води у криницях. Результат був зовсім інший. Тільки зараз ми дізналися, що вода непридатна до споживання. ОТГ виправдала свої дії тим, що вони не робили аналізи на ті речовини, – каже LMN депутат Давидівської ОТГ Микола Допілка.

У Давидівській ОТГ закликали громадян не вірити в те, що сталася трагедія.

«Звертаємося до вас із проханням не панікувати! Будьте пильні, читаючи у соцмережах пости, котрі лише нагнітають обстановку. Дописи та коментарі у групах у Фейсбуці про масовий спалах онкологічних захворювань, про екологічну катастрофу вселенського масштабу, про приречене майбутнє для нас та наших дітей. Ця інформація не є підтвердженою фактами та, можливо, слугує лише спробою привернути увагу до персони дописувача та «заробити» умовні бали до власного рейтингу», – таке звернення опублікувала місцева влада у Фейсбуці.

Підприємство, на якому сталася пожежа, виготовляє хімічні препарати: фарби, розчинники, тощо.

«Влада не надала цій ситуації належного значення, хоча насправді відбулася екологічна катастрофа, наслідки якої вже відчувають місцеві мешканці. Люди скаржаться на головний біль, печіння в горлі, нудоту, хтось втрачає свідомість, – обурюється місцева активістка Валентина Волошин. – На підприємстві не дотримувались норм безпеки зберігання вогненебезпечної сировини, через що і відбулася пожежа. Адже розчинники тримали під відкритим небом у пластикових кубах при +30 градусів».

Валентина каже, що підприємство не мало окремо виведених від населеного пункту стічних каналів. Внаслідок гасіння пожежі водою відбувся витік хімічної речовини, що заповнила стічні канали, які проходять від підприємства до села. Речовини просочилися крізь землю до ґрунтових вод, а також у колодязі місцевих жителів.

«З мене робили людину, яка сіє паніку. Казали не слухати, що я говорю, бо нічого страшного не трапилося. Зараз ми зібрали 100 підписів жителів, написали скаргу. Будемо звертатися в ЛОДА та до президента. Про таке не можна мовчати. Людям потрібно доставляти тепер постійно питну воду, доки влада не вирішить це питання Люди не мають що пити», – говорить Микола Допілка.

Фото надав Микола Допілка

Відео