Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
“Майдан став символ Свободи”: в Україні вшановують пам’ять Героїв Небесної сотні
20 Лютого, 12:12
logo-black

“Майдан став символ Свободи”: в Україні вшановують пам’ять Героїв Небесної сотні

Сьогодні, 20 лютого, в Україні вшановують День Героїв Небесної сотні. У столиці, обласних та районних центрах, і навіть у маленьких селах відбудуться заходи для вшанування загиблих учасників Революції Гідності.

У лютневі дні 2014 року під час сутичок між активістами Майдану та силовиками у Києві загинуло 15 мешканців Львова та області. Першими загинули львів’янин Юрій Вербицький та мешканець Яворівщини Роман Сеник.

Серед загиблих у сутичках 18-21 лютого, зокрема, 49-річний Вайда Богдан Іванович із Літня Дрогобицького району,  35-річний Варениця Роман Михайлович з Яворівщини, 45-річний ходорівчанин Точин Роман, 40-річний Дигдалович Андрій Іванович із села Сокільники.

Також серед загиблих 33-річний львів’янин Жаловага Анатолій Григорович, рудківчанин Жеребних Анатолій Миколайович та мешканець Городоччини Жеребних Володимир Миколайович.

У списках Небесної Сотні 49-річний стриянин Корчак Андрій, 22-річний львів’янин Коцюба Віталій Миколайович, 41-річний Тур (Бльок) Іван. 

20 лютого загнув 29-річний викладач кафедри нової та новітньої історії України Українського католицького університету зі Старого Самбора Сольчаник Богдан Зіновійович.

Загинули на Майдані і 32-річний дрогобичанин Олег Ушневич  та 22-річний львівський студент-географ Ігор Костенко. Він народився на Тернопільщині, навчався у Львові.

«Революція 2013–2014 років відбулася ціною понад ста життів. Небесна сотня стала прикладом самопожертви в ім’я вищих ідеалів, одним із яких була гідність. Майдан перестав бути назвою місцевості. Він став символ Свободи. Саме тому Революцію Гідності, як і протестний рух 2004 року, і Революцію на граніті, можна вважати продовженням Української революції та визвольних змагань часів Другої світової війни», – зазначають в Українському інституті національної пам’яті.

У Львові вшанування пам’яті розпочали на Личаківському кладовищі, далі, орієнтовно о 12.00, на Меморіалі пам’яті Героїв Небесної Сотні відбудеться покладання квітів та спільна молитва за участі усіх охочих.

У вівторок, 25 лютого, о 15.00 у клубі «Пікассо» проведуть меморіальний турнір ім. Небесної Сотні з інтелектуальної гри «Що? Де? Коли?». Учасниками турніру стануть команди зі шкіл Львова та Львівщини (школи, в яких навчалися Герої та інші). Орієнтовна кількість — 20 шкіл (120 учнів).

 

Фото: Радіо Свобода.

 

Читайте інтерв’ю зі священником, який під час розстрілів 18-20 лютого 2014 року відспівував Героїв Небесної Сотні тут:

  • 0
  • 555
Схожі новини