Майже 20 тисяч гектарів земель Львівщини можуть перейти в користування ГО та мисливського господарства | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Майже 20 тисяч гектарів земель Львівщини можуть перейти в користування ГО та мисливського господарства
12 Липня, 14:38
logo-black

Майже 20 тисяч гектарів земель Львівщини можуть перейти в користування ГО та мисливського господарства

Завтра, 13 липня, депутати Львівської обласної ради зберуться на чергове сесійне засідання. Серед 50 пунктів порядку денного є і питання, яке вже одного разу виносили на голосування, однак так і не прийняли. Йдеться про надання в користування мисливських угідь у Львівській області громадській організації «Товариство мисливців і рибалок «Фазан». Доповідатиме у цьому питанні начальник Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Анаталій Дейнека.

Зареєстроване товариство у селі Йосипівка колишнього Буського району. Взяти в користування землі Бущини мисливці хочуть щонайменше на 15 років. Загальна площа мисливських угідь становить майже 4 тисячі гектарів. Серед цих земель і частина території національного природного парку «Північне Поділля». Її відповідно до проєкту рішення нібито використовутимуть як відтворювальну ділянку.

Втім, не «Фазаном» єдиним. У порядку денному завтрішнього засідання є також питання про надання в користування мисливських угідь у Львівській області товариству з обмеженою відповідальністю «Мисливське господарство «НАДБУЖЖЯ». Зареєстровано воно у селі Сасів Золочівського району. Цьому підприємству обласне управління лісового та мисливського господарства готове віддати понад 16 тисяч гектарів земель на 15 років. З цієї території 10 тисяч гектарів складають лісові масиви.

«Це дуже сумнівне рішення. Закликаю мешканців Буська, Кам‘янки-Бузької, Золочева та інших населених пунктів звертатись до своїх депутатів та просити пояснювати, чи будуть вони голосувати за це рішення. Лісомисливське господарство і про мисливську справу має дбати також – вони отримують за це гроші, є єгері, які працюють при державних лісгоспах. Чому передавати землі якимось організаціям? Вони що будуть краще господарювати? Лісомисливське управління так визнає свою профнепридатність? Я не можу до кінця зрозуміти логічність цього рішення. Хіба що таким чином хтось хоче мати приватний ліс. Бо ж прямого механізму приватизації нема, а оренда на 15 років якраз те, що заловольняє бажання певних людей», — пояснює громадський активіст Василь Курій.

Він наголошує: такі рішення попередньо мали б обговорюватись в громадах. Більше того, депутати голосуватимуть не бачачи договору між управлінням та організаціями, які беруть в користування ці землі. Тобто ніхто достеменно не знатиме, на яких умовах товариство та громадська організація зможуть використовувати ці землі.

«Прошу усіх депутатів обласної ради: не деребанте ліс. Вже одна справа, коли йде просто виріз деревини, але коли ви просто так роздаєте цей ліс якимось ГОшкам – це нонсенс», – наголошує Василь Курій.

Цікаво, що ЗМІ мисливське господарство «Надбужжя» пов‘язують з іменем Віктора Медведчука. Мешканці Золочівщини об’єкти, які розташовані на угіддях господарства, називають «дачею Медведчука».

«На початку 2000-х ці угіддя були виділені під тиском. Дуже часто там проводили «царські полювання», «регіонали» прилітали гелікоптерами, розважалися там», – розповідав у 2018 році громадський активіст Віталій Горбатенко.
Відео