Майже кожне четверте укриття на Львівщині в незадовільному стані: результати перевірок | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Майже кожне четверте укриття на Львівщині в незадовільному стані: результати перевірок
06 Червня, 15:19

Майже кожне четверте укриття на Львівщині в незадовільному стані: результати перевірок

Протягом вихідних, 3-4 червня, працівники ДСНС та поліцейські перевіряли стан укриттів на Львівщині. Загалом, вони перевірили майже 8 тисяч укриттів.

Про це повідомили у Львівській ОВА.

«За результатами перевірок можемо констатувати, що з цієї кількості непридатними до укриття є 26% об’єктів, які обліковувались як такі, що можуть використовуватись для захисту населення. По Львівській міській громаді – близько 19% об’єктів були зачиненими на момент перевірки. По Львівській області до 8% укриттів не було доступу», – заявив перший заступник начальника Львівської ОВА Андрій Годик.

Відтак, кількість непридатних до укриття об’єктів в межах Львівської громади складає 1 675 (27, 3%), а у Львівській області – 454 (24%).

Серед основних причин непридатності називають:  незадовільний аварійний або санітарний стан, об’єкт не відповідає технічним вимогам або просто затоплений.

Крім того, як розповів заступник начальника ГУ ДСНС у Львівській області Олександр Оношко, під час перевірок певні укриття були зачиненими. А мешканці будинків не знали, хто відповідальний за об’єкт і в кого є ключ. Відтак, представники органів місцевого самоврядування звертаються з проханням провести повторного огляду таких об’єктів.

«На сьогодні представники Близько 78% споруд по Львівській області готові до укриття населення. Вони відповідають основним вимогам: є безперешкодний вхід, присутні крісла чи лавочки для людей, хороше освітлення, запас води, достатній на 48 годин можливого перебування в укриті, медикаменти. Ці методичні рекомендації отримали ОМС ще торік», – додав Олександр Оношко.

Зазначається, що частину об’єктів, які у реєстрах вказані придатними для укриття, але за результатами перевірок не відповідають основним вимогам, вилучать з реєстрів. Інші – приведуть до ладу.

Водночас, т.в.о. заступника начальника ГУ Нацполіції Роман Турчак закликав людей звертатися до органів місцевого самоврядування у випадку, якщо укриття непридатне або просто зачинене.

Відео