Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Майже не залишилося середнього класу»: фахівець з нерухомості про іпотечну програму від президента
19 Лютого, 20:18
logo-black

«Майже не залишилося середнього класу»: фахівець з нерухомості про іпотечну програму від президента

Юлія Швидко

Президент України Володимир Зеленський пообіцяв, що ставку по іпотечних кредитах уже до вересня зможуть знизити до 10% річних. Про це він заявив в інтерв’ю Інтерфакс-Україна.

«Уряд і Нацбанк вже працюють над зниженням процентної ставки. На вересень іпотека може бути 10%. Це дуже складне завдання, але вже реальне», – сказав Зеленський.

Він зазначив, що здешевлення іпотеки допоможе розвинути сильний середній клас в Україні та повернути трудових мігрантів додому.

LMN поцікавилася у львівського експерта з нерухомості, віце-президента АФНУ у Львові Євгена Міщанчука, як це вплине на ціну нерухомості у місті.

«У нас з іпотекою люди вже мають негативний досвід. До 2010 року це була поширена практика, майже усі брали іпотечні кредити у валюті. Коли курс різко змінився, позичальники опинилися на вулиці. Банк житло забрав за безцінь, – говорить фахівець. – Цього разу до іпотечного кредиту будуть підходити особливо обережно. Тому, вважаю, що зниження відсоткової ставки сильно не вплине на ринок нерухомості.  Кажуть, що ця програма розрахована на середній клас. Але в Україні його майже не залишилося. Люди знову почали виживати».

Євген Міщанчук зауважує, що зараз основними покупцями нерухомості є програмісти. Та вони, як правило, не беруть іпотечних кредитів.

Фото: ілюстративне

Схожі новини