Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Майже половина українців підуть на вибори навіть при загостренні ситуації з COVID-19 – опитування
08 Жовтня, 16:07

Майже половина українців підуть на вибори навіть при загостренні ситуації з COVID-19 – опитування

Українці готові піти на голосування 25 жовтня навіть якщо епідемічна ситуація в Україні загостриться. Такі результати опитування Соціологічної групи “Рейтинг”, проведеного 4-7 жовтня.

Респондентам ставили два запитання: «Яка ймовірність, що ви візьмете участь у виборах 25 жовтня?» та «Яка ймовірність, що ви візьмете участь у виборах 25 жовтня, якщо у вашому населеному пункті загостриться ситуація з коронавірусом?».

Відповідаючи на перше питання, 58% опитаних сказали, що обов’язково візьмуть участь у голосуванні, 21% вагаються (50/50), ще 8% – можливо візьмуть участь, 13% – малоймовірно.

У разі загострення ситуації з коронавірусом, готовність взяти участь у виборах підтвердили 46% респондентів, 23% вагаються (50/50), 9% – можливо прийдуть на дільниці, 21% – малоймовірно.

Згідно з даними опитування, 81% респондентів зазначили, що, обираючи, за кого голосувати на місцевих виборах, вони приймають рішення самостійно. Поряд з цим 15% частіше радяться із близькими, родичами. Найбільше останніх серед наймолодших і одночасно серед найстарших опитаних, жителів сіл, жінок та на заході Україні.

Для третини опитаних (34%) на місцевих виборах важливіше, в першу чергу, хто стане міським/сільським головою і майже втричі менше (13%) – які партії пройдуть до місцевих рад. Поряд з цим 35% респондентів зазначили, що їм однаково важливо, хто буде головою і які політичні сили прийдуть до влади.

Також результати показали, що 37% опитаних часто стежать за місцевою політикою та рішеннями місцевої влади, 31% – роблять це інколи, 20% – рідко, 8% – взагалі не цікавляться цими питаннями.

Аудиторія опитування становила 5 тис. респондентів віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Метод опитування: CATI (computer-assisted telephone interviews – телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера, на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів). Помилка репрезентативності дослідження становить не більш як 1,4%.

Схожі новини