Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Мальський особисто координуватиме відновлення теплопостачання до Нового Роздолу та Новояворівська
11 Листопада, 19:37

Мальський особисто координуватиме відновлення теплопостачання до Нового Роздолу та Новояворівська

У двох містах Львівщини – Новому Роздолі та Новояворівську – досі не розпочався опалювальний сезон. Якщо вдарять морози і до цього часу ТЕЦ не запрацюють, опалювальні системи запустити буде неможливо. Зараз питання перебуває на контролі прем’єр-міністра Олексія Гончарука, передає Дивись.інфо.

Про це повідомив голова Львівської облдержадміністрації Маркіян Мальський. У п’ятницю у цих двох містах був оголошений надзвичайний стан.

«Відповідальною за опалювальний сезон у Новому Роздолі та Новояворівську було Агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА), яке на конкурсних умовах обирало управляючі компанії. На жаль, ми бачимо, що управляюча компанія не впоралася з тими зобов’язаннями, які вона на себе взяла. І відповідно, потрібно вже діяти іншим чином. Після оголошення опалювального сезону нічого не відбулося – компанія далі не може забезпечити теплом мешканців Нового Роздолу і Новояворівська. Була низка звернень до різних інституцій і органів. Спілкуючись із прем’єр-міністром України, на чийому особистому контролі є питання опалення у цих двох містах, прийняте розпорядження Кабміну про те, щоб дослухатися до думки АРМА та ЛОДА щодо зміни управляючої компанії», – сказав Маркіян Мальський.

Він зазначив, що для пришвидшення процесу не буде застосовуватися довга процедура вибору управляючої компанії.

«Буде скорочена так звана переговорна процедура, що дозволить у швидшому порядку вибрати компанію. Найімовірніше, це буде якась велика компанія загальнонаціонального рівня, щоб мати достатньо ресурсів для швидкого та якісного запуску опалення. Зрозуміло, що люди не будуть працювати, доки не буде виплачена заробітна плата. Ми над цим теж працюємо», – додав голова ЛОДА.

І пояснив, що хто виплачуватиме борги, буде вирішено пізніше. Натомість  прийняте рішення, щоби виділити з резервного фонду на умовах поворотності коштів місцевим бюджетам.

«Сьогодні ми відвідали ТЕЦ у Новому Роздолі. Завтра з Києва мають прибути представники різних організацій для того, щоби ми обговорили, яким чином вони бачать пришвидшення запуску. Люди на місцях готові приступити до роботи, але за однієї умови – погашення боргів із зарплатні, які накопичилися із травня», – зазначив Маркіян Мальський.

У ЛОДА сподіваються, що вже у середу, найпізніше у четвер буде визначена нова управляюча компанія. А це означає, що ще 7-10 днів можна буде повноцінно запустити ТЕЦ.

«Ми аналізуємо погодні умови і розуміємо, що якщо будуть сильні морози, запуск ТЕЦ буде неможливим. Відтак пришвидшуємося, наскільки можемо. На жаль, АРМА минулого разу знов вибрала на конкурсі ту управляючу компанію, яка неспроможна виконувати свої зобов’язання. Тепер цим будуть займатися компетентні органи. Ця позиція мене особисто дуже дивує, навіщо створювати великим містам такі проблеми, керуючись власною жадібністю. І оцінку таким діям повинні давати, однозначно, правоохоронці», – наголосив керівник області.

Натомість зараз правоохоронці повинні забезпечити охорону приміщення ТЕЦ.

«Насамперед  потрібно вирішити питання зміни управляючої компанії і виплати заборгованості. Після того буде запуск води, ліквідація поривів, гідравлічні випробування. Тільки тоді вже можна буде нагрівати воду, яка пішла у систему. Є об’єктивні обставини, на які ми не можемо впливати. Оскільки ми ситуацію визнали надзвичайною, тепер ми можемо діяти – підключатися і максимально сприяти її вирішенню. Наступного року дуже не хочеться мати ті ж проблеми, які ми маємо зараз», – сказав Маркіян Мальський.

Водночас ситуація у Новому Роздолі та  Новояворівську кардинально відрізняється.

«У Новояворівську ситуація краща – там системи повністю заповнені водою. Тому ми чекаємо тільки на підключення газу. У Новому Роздолі цього не зроблено. Тобто в одному місті самотужки впоралися з низкою питань – склали бази абонементів, ліквідували пориви, запустили воду, провели випробовування. Відтак у Новояворівську опалення, якщо у середу-четвер буде визначено управляючу компанію, у суботу-неділю може з’явитися тепло. З людьми є порозуміння, що вони готові на вихідних працювати. Залишається лише питання виплати заробітної плати», – наголосив Маркіян Мальський.

  • 0
  • 808
Схожі новини