Мама подарувала синові нирку: у Львові прооперували 17-річного хлопця | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Мама подарувала синові нирку: у Львові прооперували 17-річного хлопця
13 Червня, 16:15

Мама подарувала синові нирку: у Львові прооперували 17-річного хлопця

У дитячій лікарні Святого Миколая медики успішно пересадили нирку 17-річну хлопцю. Донором органу стала мама підлітка. Вона врятувала йому життя.

Про це повідомили у Першому медичному об’єднанні Львова.

17-річний Назар родом із Житомирщини. Він хворіє із семи років.  Першими проявами ниркової недуги були млявість, швидка стомлюваність та порушення сечовипускання.

«Ще тоді, десять років тому, лікарі встановили хлопцеві діагноз — вроджена вада сечовидільної системи. Спершу захворювання вдавалося лікувати медикаментозно. Та з часом стан дитини почав погіршуватись. Розвинувся вторинний хронічний пієлонефрит — інфекційно-запальне захворювання бактеріального типу. Далі — руйнація сечових шляхів, ниркова недостатність і, зрештою, відмова нирок»,  – розповіли медики.

Понад півтора року Назар жив на діалізі. Лікарі пояснюють, що це процедура зі штучного очищення крові  та виведення надлишків рідини. Згодом розпочалась повномасштабна війна. Хлопця евакуювали до Ізраїлю.

Родина сподівалася, що там хлопцеві пересадять нирку від посмертного донора. Однак, не склалось. Тож мама Тетяна забрала свого сина в Україну і вирішила уже вдома вилікувати свою дитину.

Жінка звернулась до львівських лікарів та наважилась на родинну трансплантацію. У медзакладі сім’я пройшла обстеження на сумісність. Мамина нирка ідеально підійшла Назару.

Трансплантація нирки сину від мами минула успішно. Нирка запрацювала просто на операційному столі. А вже за тиждень мама із сином повернулися додому. Обоє — здорові. Тепер Назар сподівається, що зможе якнайшвидше надолужити навчання в школі та вступити до вищого навчального закладу.

Відео