Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Масовий мор риби у річці на Пустомитівщині: екологи назвали результати досліджень
24 Грудня, 13:08
logo-black

Масовий мор риби у річці на Пустомитівщині: екологи назвали результати досліджень

Юлія Швидко

Екологи з’ясували причину, через яку в річці Щирка, що протікає територією Пустомитівського та Миколаївського районів, загинула уся риба. Мор виявили мешканці села Лани на Пустомитівщини. Вони звернулися до LMN, аби цю справу не залишили поза увагою.

Екологи для лабораторного дослідження відібрали проби води.

«Під час лабораторних аналізів визначали водневий показник, хлориди, сульфати, сухий залишок, завислі речовини. Також перевіряли воду на вміст амонію, нітратів, нітритів, фосфатів. Визначали, чи немає у воді нафтопродуктів», – каже LMN керівник Держекоінспекції у Львівській області Василь Стрищак.

Фахівці виявили перевищення норм забруднюючих речовин. Біохімічне споживання кисню перевищувало в 1,3-2,4 рази, залізо – в 1,4-2,9 рази, розчинений кисень у воді – 4,8-5,7 мг/дм3 при нормі не менше 6,0 мг/дм3.

«Водним мешканцям не вистачило кисню, тому вони загинули. Тут могли нашкодити люди, або ж причиною стала зміна погодних умов. Якщо говорити про людський фактор, то, до прикладу, у річці могли помити машину, яка перевозила хімікати. Якщо ж люди тут не винні, можемо припустити, що через різке нехарактерне для цієї пори роки потепління пішов процес розпаду певної органіки», – пояснює Василь Стрищак.

Матеріали цієї справи передали поліції.

Фото: ДЕС

Схожі новини