Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Матері подарували своїм донькам життя вдруге: у львівській лікарні пересадили нирки двом пацієнткам
30 Вересня, 18:57

Матері подарували своїм донькам життя вдруге: у львівській лікарні пересадили нирки двом пацієнткам

У Клінічній лікарні швидкої медичної допомоги впродовж одного дня провели дві трансплантації нирки від родинних донорів. Одна – 32-річна пацієнтка з Дрогобицького району, друга – 37-річна жінка з Волині. Донорами для них стали їхні матері. Цього року в лікарні провели вже 11 операцій з пересадки органів. Про це пише “Захід. нет”. Операції з пересадки нирок провели 26 вересня. І донори, і реципієнти почуваються добре. Останніх з реанімації вже перевели у відділення.

“32-річна пацієнтка з Дрогобицького району, за словами Максима Овечка, потрапила до лікарні з критичними показниками ниркової недостатності і вже конче потребувала гемодіалізу (очищення організму до допомогою апарата «штучна нирка»). Тож лікарі вберегли її від цієї процедури і провели трансплантацію нирки. Донором для неї стала 50-річна мама” – розповідає виданню  керівник львівського Центру трансплантології Максим Овечко.

Друга – 37-річна пацієнтка родом з Волині. Жінка 20 років хворіє на цукровий діабет. Вона вже сім років перебуває на гемодіалізі. Пацієнтка дуже погано почувалася і під час гемодіалізу, і після цієї процедури. Їй важко було контролювати цукор. Донором для неї також стала мати, якій 63 роки.

Матері по суті подарували своїм донькам життя вдруге.

 

2-99

«За один день ми провели чотири операції. Оперували дві бригади. Одна бригада хірургів забирала нирку в донорів, інша – пересаджувала її пацієнткам. Зараз і донори, і реципієнти почуваються добре», – продовжує  Максим Овечко.

Цього року у лікарні швидкої медичної допомоги провели 11 операцій з пересадки органів. Пересадили два серця, вісім нирок (чотири посмертні) і чотири – від родинного донора, і одну пересадку підшлункової залози. Операцію з трансплантації підшлункової залози в Україні провели вперше. Пацієнту одночасно зробили дві трансплантації: пересадили і підшлункову, і нирку. Але він, на жаль, помер.

Наприкінці липня Клінічну лікарню швидкої медичної допомоги включили до пілотного проекту МОЗ з трансплантації органів. Раніше до цього проекту була включена лише Львівська обласна клінічна лікарня. А це означає, що усі медичні послуги з трансплантації оплачуються державою. Пацієнти мають право обирати медичний заклад, в якому хочуть провести пересадку того чи іншого органа. Згідно з затвердженими тарифами алотрансплантація нирки (від живого донора) коштує 323798 грн.

 

Схожі новини