Мати-одиначка з Городоччини просить купити їй будинок: потрібно 3 тисячі доларів | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Мати-одиначка з Городоччини просить купити їй будинок: потрібно 3 тисячі доларів
08 Серпня, 14:33
logo-black

Мати-одиначка з Городоччини просить купити їй будинок: потрібно 3 тисячі доларів

Антоніна Скляренко

33-річна Тетяна Томчак самостійно виховує двох дітей – 10-річну Діану та 7-річну Лілю. Чоловік покинув жінку ще після народження молодшої доньки. Зараз родина не має де мешкати.

 

«Я народилася в баготодітній сім’ї в селі Конюшки-Королівські на Самбірщині. Крім мене, було ще троє молодших братів. Жили ми з мамою і татом в місцевому гуртожитку, а потім переїхали в Добротвір. Тато влаштувався на місцеву ТЕС, йому там теж виділили кімнату в гуртожитку. Але у 2002-му році тато трагічно загинув – пішов купатися на річку і втопився. Мама не працювала, бо мала малих дітей, то нас з гуртожитку й вигнали. Після цього почалися наші вічні проблеми з житлом – переїжджали з однієї зйомної квартири в іншу. Як брати виросли, порозбігалися хто куди.  Мама вийшла вдруге заміж і переїхала до Києва, а я зі своїм хлопцем орендувала житло в Городку. Від нього народила дитину, але узаконювати стосунки він не спішив. Коли народилася молодша Ліля, то взагалі нас покинув – поїхав в Росію на заробітки та й там залишився. Так і вийшло, що сама залишилась, із двома дітками на руках», – розповідає Тетяна.

 

Жінка не має спеціальної освіти. Але має талант до перукарства. Гарно стриже та робить зачіски, цим і заробляє на життя та утримання двох доньок. Житло знімає у Городку. За старий будинок з глини віддає щомісяця 1200 грн, плюс платить за комунальні послуги.

 

«Хата старенька, потребує капітального ремонту. Нема змісту щось в ній робити, бо ж не моя. Знайшла в селі Вишня, недалеко біля Городка, хатину із брусів на фундаменті. Коштує 3 тисячі доларів. Там є електрика, газ і навіть старі меблі. Бери і живи. Крім того, близько школа. Це би вирішило багато нинішніх моїх проблем. Але не маю грошей, щоб її купити. Стрижками в місяць заробляю трохи більше 2-х тисяч, ще беру 4 тисячі допомоги на діти – це весь мій дохід. Відкласти ніяк не вдається. Двох дітей треба тягнути – одяг, харчування. Все зараз дуже дорого, ліки шалено вартісні. 5 років тому від всіх цих переживань в мене ще й псоріаз розвинувся. Я готова працювати, маю руки і ноги, єдине, що не маю де діток діти. Старша ходить у вечірню школу, тепер ще й менша піде. Страшно самих залишати без нагляду, а помогти просто нема кому», – додає жінка.

 

Тетяна каже, зверталась листами-проханнями про допомогу і до народних обранців, і до обласних чиновників. Але кожен раз отримувала відписки, що не потрапляє під ту категорію, якій вони можуть допомагати.

 

«Кажуть, діти ж не інваліди, не сироти, не з неблагополучних сімей. То – на жаль. Молюся щодня, аби дітки були здорові і я у них була якомога довше. Бо куди вони без мене. Готова заради них на все, прошу лише про невеличку підтримку. Зараз, справді, у якомусь безвиході», – просить Томчак.

 

Усі, хто має можливість долучитися до придбання власного житла для двох дівчаток та Тетяни, прохання переказувати кошти за реквізитами: 5167 4901 4173 0151 (Ощадбанк) Томчак Тетяна Юріївна.

Фото: LMN

Відео