«Мав божественний голос»: у лікарні зупинилося серце Патріаршого Протодиякона родом із Львівщини | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
«Мав божественний голос»: у лікарні зупинилося серце Патріаршого Протодиякона родом із Львівщини
05 Березня, 11:23
logo-black

«Мав божественний голос»: у лікарні зупинилося серце Патріаршого Протодиякона родом із Львівщини

Сьогодні, 5 березня, на 64-тому році життя не стало багатолітнього Патріаршого Протодиякона Михайла Продиуса. Він був родом зі села Бринці на Жидачівщині. Служив з Патріархами Мирославом-Іваном Кардиналом Любачівським, Любомиром Кардиналом Гузаром та Блаженнішим Святославом. Останні роки свого життя правив у Київській Архиєпархії УГКЦ.

«Спочатку він дияконував при Архикатедральному соборі Святого Юра у Львові. Це була добра та щира людина, завжди відкрита до усіх. Протодиякон любив Україну, знав безліч народних пісень. Він дбав про красу літургійного співу. Не хотів бути священником, то багато років дияконував, – розповідає LMN отець Юстин Бойко з Львівської Архиєпархії УГКЦ. – Коли Блаженніший Святослав переїхав у Київ, Михайло теж перебрався у столицю. Дияконував у Патріаршому соборі Воскресіння Христового УГКЦ. Разом із єпископами відвідував багато парафій Київщини, Вінниччини, Житомирщини, Чернігівщини та Черкащини».

8 березня мало виповнитися 28 років, як Михайла Продиуса поставили у Чин диякона.

У покійного залишилася дружина Катерина, син Тарас, донька Христина та старенька мама Михайлина.

«Протодиякону та його дружині Катерині Господь подарував діток у вже дорослому віці. Він дуже ними тішився, пишався. Завжди розповідав про їх досягнення», – додає отець Юстин Бойко.

Парафіяни УГКЦ сумують через смерть Протодиякона. Кажуть, що завдяки його надзвичайному голосу торік змогли легше пережити тримісячний карантин.

«Щонеділі на карантині дивилися Живе Телебачення з Патріаршого Собору. Протидиякон мав божественний голос. Коли його слухали, то здавалося, що ми уже в раю», – пише Світлана Когут у соцмережі Фейсбук.

Медики кажуть, що Протодиякон потрапив у лікарню з коронавірусом. Через інфекцію загострилися інші недуги, якими хворів. Сьогодні у лікарні зупинилося його серце.

Фото: Фейсбук

Відео