Медведчук дав свідчення проти Порошенка, – СБУ (ВІДЕО) | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Медведчук дав свідчення проти Порошенка, – СБУ (ВІДЕО)
23 Травня, 10:38

Медведчук дав свідчення проти Порошенка, – СБУ (ВІДЕО)

Заарештований кум путіна Віктор Медведчук дав свідчення, у яких розповів про участь п’ятого Президента України Петра Порошенка у схемі привласнення частини магістрального нафтопродуктопроводу «Самара – Західний напрямок» для подальшого прокачування через нього дизельного палива. Про це повідомляє пресслужба Служби безпеки України.

За словами Медведчука, Порошенко звернувся до нього з проханням сконтактувати його з керівництвом рф, а згодом забезпечив прийняття необхідних рішень в усіх українських інстанціях

«Щоб цей трубопровід став приватною власністю, а по факту – власністю самого Порошенка, необхідно було виконати низку дій… Суди, прокуратура, Антимонопольний комітет, Фонд держмайна – всі вони приймали рішення, звісно, необхідні для особистих інтересів президента Порошенка», – повідомив Медведчук.

Він переконує, що питаннями трубопроводу займався на прохання експрезидента.

«І зрештою за рік роботи трубопровід заробив для його власників вдвічі більше коштів, ніж було вкладено в його викуп – до 42 млн доларів США. А з травня 2019 року, тобто після припинення повноважень Порошенка, прокачка дизелю через магістраль припинилася», – йдеться в повідомленні СБУ.

За їх словами, Медведчук також розповів деталі налагодження у 2014-2015 роках механізму закупівлі вугілля для потреб енергетики України на тимчасово окупованих територіях так званих «Л/ДНР», практично – у ватажків бойовиків.

За даними СБУ, у цьому була задіяна фактично вся верхівка державного апарату, починаючи з Президента і закінчуючи міністрами, правоохоронцями і тими, хто безпосередньо реалізовував цю схему.

«Він (Медведчук – ред.) назвав конкретні прізвища високопосадовців, причетних до завдання шкоди інтересам нашої держави, – колишні урядовці, екскерівництво Нацбанку, народні депутати і представники правоохоронних структур», – заявили у спецслужбі.

Служба безпеки продовжує слідчі дії з затриманим, щоб встановити всі факти, обставини, організаторів і учасників вчинених злочинів.

Нагадаємо, у квітні СБУ затримала Медведчука після втечі з-під домашнього арешту на початку повномасштабного вторгнення рф 24 лютого.

Відео