Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Медведчук проти Стуса: суд виніс вирок
19 Березня, 14:01

Медведчук проти Стуса: суд виніс вирок

Апеляційний суд Києва скасував рішення про заборону публікації книги Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса» через згадки у ній про Віктора Медведчука. Про це інформує hromadske.

Заборону скасували на розповсюдження книги та згадки про депутата, окрім однієї фрази: «…Чи була можливість у Стуса обрати “менше зло”. Проте є фактом, що наданого, підтримуваного держбезпекою адвоката звали Віктор Медведчук».

Як пояснив представник видавництва Vivat, яке видає цю книгу, Сергій Глотов, суд хоч і визнав цю фразу недостовірною, вона може залишатися у книзі і заборони поширення немає.

Втім у видавництві кажуть, що очікують повного тексту рішення.

«Суд задовольнив усі позовні вимоги видавництва “Vivat” та Кіпіані, крім частини щодо однієї фрази. Ми маємо отримати повне роз’яснення рішення, щоб зрозуміти, що надалі буде із книгою», — сказала нам представниця видавництва Катерина Аврамчук та додала, що найближчим часом вони опублікують свою позицію.

Журналіст та автор книги Вахтанг Кіпіані задоволений таким рішенням і назвав його перемогою. Каже, що воно нарешті «розставляє певні крапки у цій історії».

«Там є одне речення, ми ще будемо дивитися. Але головне — усе, що тут написано, — правда і критичне осмислення минулого — дозволено іменем України. Медведчук був негідною людиною у справі Василя Стуса, він не допомагав і не захищав свого клієнта. Тут ми можемо сказати, що Стус у цьому процесі переміг», — сказав Кіпіані.

Схожі новини