Медведчуку та Козаку підписано підозри у держзраді: нардепів розшукує СБУ | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Медведчуку та Козаку підписано підозри у держзраді: нардепів розшукує СБУ
11 Травня, 19:13

Медведчуку та Козаку підписано підозри у держзраді: нардепів розшукує СБУ

Сьогодні, 11 травня, Генеральний прокурор України Ірина Венедіктова підписала підозру в держзраді куму Путіна голові політради партії “Опозиційної платформи – За життя” Віктору Медведчуку та нардепу ОПЗЖ Тарасу Козаку.

«Інформую суспільство про те, що сьогодні я поставила свій підпис на повідомленнях про підозру двом народним депутатам українського парламенту – М і К. Ми з колегами із правоохоронних органів провели масу слідчих дій, отримали багато експертних висновків, в ході досудового розслідування допитали цінних свідків. Робота велась ефективно, ми робили все можливе, щоб інформація залишалась у вакуумі, – повідомила Генпрокурор у Фейсбук. – Вважаю, що слідство і прокурори на сьогодні отримали достатньо підстав для зміни їх статусу із свідків на підозрюваних».

 

Вже згодом Венедіктова разом із головою СБУ Іваном Бакановим провели брифінг. На ньому розкрили деякі подробиці справи. Зокрема, те, що крім звинувачення у державній зраді та замаху на розграбування національних ресурсів в українському Криму, Віктор Медведчук причетний ще й до підготовки проекту під назвою «Промінь». Справа, яка мала послужити цілям Росії в її гібридній війні проти України.

«На перший погляд йдеться про створення організації, котра буде тісно опікуватися українцями, що їдуть працювати та навчатися за кордон, до РФ. Налагоджувати співпрацю і обмін людськими ресурсами між нашими країнами.

Але справжня мета – це створення інфраструктури впливу на користь РФ через трудових мігрантів, які їдуть з України до Росії. А вже через механізм цього проекту «Промінь» збирати персональні дані українців, вербувати їх, впливати на внутрішню політику нашої держави, поширюючи через них пропаганду РФ», – пояснив Баканов.

Водночас голова СБУ зазначив, що нардепа Козака, якого підозрюють у держзраді, наразі в Україні немає, він переховується в Росії. Місце знаходження Медведчука встановлюється. СБУ «проводить відповідні заходи до його встановлення та вручення йому клопотання про тримання під вартою».

«Якщо мова йде про пана Козака він перебуває, за нашою інформацією, на території Російської Федерації, можливо виїжджав на відпочинок з РФ, але не планує, на жаль, повертатися в Україну.

Щодо Віктора Медведчука, то встановлюється його місце знаходження, але за нашою інформацією він перебуває в Україні. Він повернувся в Україну 8 травня і за нашою інформацією країни не покидав», – повідомили на брифінгу.

До слова, сьогодні також у будинку нардепа від прокремлівської ОПЗЖ Віктора Медведчука на вул. Монтажників у Києві відбуваються обшуки. Про це повідомляє ZN.UA з посиланням на джерела в Службі безпеки України.

Там Медведчук мешкає разом із сім’єю, поки в основному будинку в Пущі-Водиці триває капітальний ремонт. Обшукують також робочий офіс Медведчука. Правоохоронці навідались туди під вечір.

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський затвердив рішення РНБО, яким заблокував діяльність трьох телеканалів: “112”, NewsOne і ZIK. Санкції застосовуються до нардепа від ОПЗЖ Тараса Козака та юридичних осіб. 19 лютого РНБО запровадила санкції проти Віктора Медведчука та його дружини Оксани Марченко. Обмеження застосували в рамках кримінального провадження щодо фінансування тероризму. Його розслідує СБУ.

  • 0
  • 300
Відео