Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Медики розповіли, як уникнути алергії на ялинку
03 Грудня, 21:05

Медики розповіли, як уникнути алергії на ялинку

Вже зовсім скоро українці почнуть готуватися до різдвяних свят. Усі ставитимуть в своїх домах ялинки. В обласному лабораторному центрі МОЗ розповіли, як боротися з алергією на цю рослину.

Під час цвітіння ялинка виділяє багато пилку, який може осідати та зберігатися на гілках. В цьому випадку алерген можна легко усунути, а ось коли алергія виникає через ефірні олії в корі дерева, варто обрати важчу артилерію.

Якщо не прибрати дерево й лише боротися з симптомами, вони згодом повертатимуться з більшою силою. Ви можете отримати “імунітет” від алергії на деякий час завдяки антигістамінним препаратам. Проте лікар їх приписує лише тоді, коли діагноз точно встановлений завдяки аналізу крові на виявлення антитіл. В іншому випадку ви можете просто обрати собі штучну ялинку.

Також причиною можуть стати спори цвілі, яка розростається у вологих приміщеннях.

Серед симптомів алергії на ялинку є: висип на шкірі або свербіж, сльозотеча або почервоніння очей, алергічний риніт, кашель, чхання та ускладнене дихання.

Що робити, аби уникнути алергії на ялинку?

  • Струсіть якомога більше сміття з дерева, перш ніж заносити його всередину;
  • Добре помийте ялинку шлангом на подвір’ї або під душем;
  • Якщо у вашій оселі надмірна волога і є ризик утворення цвілі, залишіть дерево висихати у теплому місці на декілька днів. Якщо такої змоги нема, можна на день-два поставити її поруч з батареєю або обігрівачем. Проте обов’язково переставте ялинку згодом, адже від надмірного сухого повітря вона швидше засохне.
  • Якщо у вас часто з’являється цвіль, оприскуйте дерево сумішшю води та невеликої кількості хлорного вапна. Цей розчин вбиває спори цвілі та точно змиває залишки бруду. Це не завдасть шкоди дереву, проте не робіть такого, якщо у вас є домашні тварини або діти. Але майте на увазі, що хлор зменшує аромат ялинки.

Чому виникає алергія на штучну ялинку?

  • Штучні ялинки можуть накопичувати значну кількість пилу та спор цвілі.
  • Окрім того, деякі матеріали, які використовуються для виготовлення штучних ялинок, можуть викликати алергічний риніт в особливо чутливих людей

Перед тим, як ставити штучну ялинку, помийте її від пилу. Після закінчення свят, зберігайте її в сухому місці.

Фото: Народна правда

Схожі новини