Медики врятували чоловіка зі Сколівщини від ампутації ноги | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Медики врятували чоловіка зі Сколівщини від ампутації ноги
06 Лютого, 17:16

Медики врятували чоловіка зі Сколівщини від ампутації ноги

Судинні хірурги лікарні Святого Пантелеймона прооперували 46-річного чоловіка, який мало не втратив ногу через нещасний випадок. Кінцівка уже втратила чутливість та почала синіти. Для того, аби уникнути поширення інфекції медики мали б ампутувати одного, однак, їм вдалось відновити кровотік судинами. Про це розповіли у Першому медичному об’єднанні Львова.

46-річний Роман зі Сколе не хоче розповідати про обставини того нещасного випадку. Все що він пам’ятає: сніг, кров, швидка та лікаря. Лише пригадує, що місцеві лікарі намагались зупинити сильну артеріальну кровотечу на нозі.

Після того, як лікарям вдалось зупинити кровотечу, чоловік поїхав додому. Проте, згодом Роман помітив, що нога почала втрачати чутливість та сидіти. Він звернувся до лікарні Святого Пантелеймона.

Медики провели ультразвукову діагностику та комп’ютерну томографію. У пацієнта був  майже відсутній кровотік в нозі через пошкодження підколінної вену та артерії. Крім того, між ними утворилось патологічне з’єднання, іншими словами звана нориця. Без операції не обійтись, в інакшому випадку лише ампутація ноги.

«Внаслідок крововтрати у пацієнта розвинулась тяжка анемія. Щоб виконати операцію, медики виконали масивне переливання крові. А під час самого втручання,  хірурги забрали велику міжм’язову гематому, висікли уражені ділянки артерії та підколінної вени. Тоді – для відновлення кровотоку наклали судинні шви», – розповіли у медзалкаді.

Майже дві години тривала операція. Після втручання зауважень до стану пацієнта у медиків немає. На чоловіка чекає тривала реабілітація, для того, аби відновити згинальну функцію ноги.

Відео