Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Медзаклади Львівщини отримали ліки від ускладнень ковіду: скільки і для кого
11 Лютого, 13:51
logo-black

Медзаклади Львівщини отримали ліки від ускладнень ковіду: скільки і для кого

Сьогодні препарат «Молнупіравір», який захищає від ускладнень СOVID-19, поступив до медичних закладів Львівської області. Про це повідомив директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис.

«Молнупіравір» отримано вчора ввечері. Станом на сьогодні препарат розподілено на первинну медичну допомогу – поліклініки та амбулаторії сімейного типу», – зазначив він.

Усього Львівщина отримала 2627 пляшок препарату. Одна пляшка містить 40 капсул, які зазвичай використовують на один курс лікування. Розподіл препарату по закладам відбувається пропорційно кількості декларантів до кількості населення.

«Цей препарат призначають у перші дні захворювання або при появі перших симптомів ковіду, тому його буде розподілено на сімейних лікарів. «Молнупіравір» не застосовують в стаціонарі, тому що туди пацієнти попадають в пізньому періоді і з наявним ускладненням, а ці ліки ефективні лише в перші 5 днів з моменту інфікування», – пояснив Орест Чемерис.

Призначатимуть препарат сімейні лікарі, у першу чергу людям із груп ризику. Оскільки ліки закуплені за кошти державного бюджету, то для пацієнтів  ці ліки надаватимуть безкоштовно.

Додамо, «Молнупіравір» — це препарат прямої дії, який блокує фермент, потрібний вірусу для відтворення генетичного коду. Так він запобігає розмноженню вірусу та знижує ризик важкого перебігу хвороби.

Схожі новини