Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
“Мегабанк” визнали неплатоспроможним і виводять з ринку: вкладникам обіцяють виплати
03 Червня, 12:28

“Мегабанк” визнали неплатоспроможним і виводять з ринку: вкладникам обіцяють виплати

Національний банк відніс Мегабанк до категорії неплатоспроможних. Причиною цьому стали суттєві порушення і невідповідність діяльності банку діючому законодавству України. Про це повідомляє Економічна правда.

Ще 3 лютого, до початку повномасштабного вторгнення, банк було віднесено до категорії проблемних. У Нацбанку пояснюють, що Мегабанк мав суттєві порушення в частині оцінки кредитного ризику, систематичного  кредитування пов’язаних осіб (інсайдерське кредитування), значний обсяг непрофільних активів на балансі та невиконання плану докапіталізації/реструктуризації за результатами стрес-тесту 2021 року.

“Проблеми в діяльності банку не були спричинені запровадженням воєнного стану. Вони почалися задовго до початку війни”, – наголосили в НБУ. Регулятор підкреслив, що “неодноразово звертав увагу керівництва банку та його акціонерів на наявність потенційних ризиків у діяльності банку”, – пояснили в Нацбанку.

Водночас відтоді Мегабанк не виконав вимоги НБУ щодо усунення порушень протягом визначеного регулятором терміну, та неприведення роботи банку у відповідність до законодавства. Це стало підставою для віднесення Мегабанку до категорії неплатоспроможних з подальшим виведенням його з ринку.

У Нацбанку запевняють, що вкладники-фізособи отримають відшкодування в повному розмірі вкладу від Фонду гарантування. Загалом можлива сума виплат гарантованої суми вкладникам на 21 травня становить 4,4 млрд грн.

Схожі новини