Мер Судової Вишні виштовхував активіста з кабінету | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Мер Судової Вишні виштовхував активіста з кабінету
07 Грудня, 14:50

Мер Судової Вишні виштовхував активіста з кабінету

Віра Потічна

Під час розгляду нового бюджету для ОТГ у Судовій Вишні Мостиського району виник скандал. Місцевий очільник намагався виштовхати громадського активіста Василя Башака із засідання бюджетної комісії. На ньому мали обговорювати зокрема питання зарплати та премії для мера.

“Я просто хотів прийти і послухати, на що планують витрачати гроші наступного року, на що їх не вистачає. Ну, і почути, скільки планують витратити коштів на утримання працівників міськради”, – розповідає Башак.

Засідання, на якому обговорювали бюджет, проходило у кабінеті міського голови.

“Це би мало бути публічне обговорення, на ньому могли бути присутні і журналісти, і громадські діячі. Але мер чогось вирішив інакше. Коли я прийшов, він одразу занервував. Сказав вийти, мовляв, тут засідання робочої групи. Я ж повідомив, що як громадський активіст маю право бути на засіданні бюджетної комісії. Станкевич встав і відкрив мені двері. Я вийшов. А за якийсь час знову зайшов. Тоді мер підвівся і почав просто силою виштовхувати мене за двері. Я вперся, просив забрати від мене руки. Попросив голову регламентної комісії роз’яснити очільникові мої права. Той зауважив, що засідання всіх комісій є відкритими “, – додає активіст.

Зі слів Василя Башака, у новому році мер Судової Вишні за свою діяльність мав би отримати 200% премії від посадового окладу.

“На оплату праці працівникам мерії  на наступний рік передбачено ще на 2 мільйони гривень більше, у порівнянні з бюджетом на 2018-й, – каже Василь. – Можливо, мер не хотів, аби я все це чув, тому так нервував. Знаю, що на останній сесії міськради перед депутатами звинуватив мене в “тероризмі”, мовляв, направляю забагато запитів на отримання публічної інформації. Бракує вже якогось раціонального пояснення таким діям керівника”.

Олег Станкевич кометувати ситуацію LMN відмовився.

У “Фейсбуці” мешканці активно обговорюють цей конфлікт. Називають міського голову бездіяльним, пишуть, що він не заслуговує премії.

“У місті дуже велика проблема з центральною дорогою – ні пройти, ні проїхати, – обурюється місцева мешканка Галина. – А Станкевич нічого не робить. Каже, дорога не в підпорядкуванні міста. То й що? Якось треба проблему просувати, лобіювати. За що зарплату бере? В лікарні місцевій он медиків хочуть скоротити. Ходять чутки, що взагалі заклад закрити мають, бо нема фінансування. Садочок переповнений, діток нема де давати. А оці необлагородженні, некошені парки – взагалі окрема історія. За що йому ще й премію? А як кажеш меру про це – ще й нахамить тобі. Ніякої поваги до громади своєї”, – обурюється місцева мешканка Оксана.

Відео