Мери Львівщини готуються їхати в Київ | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Мери Львівщини готуються їхати в Київ
22 Жовтня, 18:23
logo-black

Мери Львівщини готуються їхати в Київ

Софія Мінджоса

Сьогодні, 22 жовтня, у Львові, у приміщенні регіонального відділення Асоціації міст України на вул. Генерела Чупринки, 5, відбулася зустріч голів міських рад Львівщини з народними депутатами України. Така зустріч відбувається кожного року напередодні прийняття закону “Про Державний бюджет України”.

Міські голови просили депутатів підтримати законопроект № 2231 “Про внесення змін до Бюджетного кодексу України”.

“Ми обговорювали ситуацію з бюджетом. У місцевого самоврядування забрали акциз на нафтопродуки. Коли держава щось забирає, то має придумати певний спосіб компенсації коштів, – каже LMN депутат Новороздільської міської ради Анатолій Шалаєв. – Тому ми ухвалили звернення до центральних органів влади про компенсацію коштів, які надходили від акцизного податку від пального. Держава не може погіршувати нашого становища”.

Серед нардепів на зустрічі були присутні Галина Васильченко, Павло Бакунець та Олег Синютка.

“Ми господарники, не політики. Наша мета – це створити комфортне життя для населення в селищах. 10 липня Кабінет Міністрів скерував 2,5 млр гривень на всю Україну для вирішення соціально-економічних питань в селах, селищах і містах. 3 вересня частина коштів надійшла до місцевих бюджетів. 10 вересня надійшов лист від Міністерства фінансів, щоб повернути ці кошти. Люди зробили проектно-кошторисні роботи, підписали договори на виконання робіт. Що  тепер робити сільським головам, коли роботи розпочали, а завершити їх не можливо, бо нема грошей? – каже виконавчий директор Львівського РВ АМУ Василь Абаімов. – Ми прийняли одноголосне рішення про те, що у середу, 30 жовтня, коли засідатиме Кабінет Міністрів України, поїдемо в Київ. Будемо висловлювати їм свої вимоги про залишення акцизного податку на місцях та фінансове підкріплення процесу децентралізації”.

Фото: РБК

Відео