Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Мешканець Дрогобицького району після миття рук у потічку захворів на лептоспіроз
13 Липня, 17:41

Мешканець Дрогобицького району після миття рук у потічку захворів на лептоспіроз

10 липня до Стебницької міської лікарні звернувся 50-річний мешканець Дрогобицького району з високою температурою, загальною слабкістю та  болем у литках ніг. Лікарі запідозрили у чоловіка лептоспіроз і госпіталізували його в інфекційне відділення. Вчора львівський обласний лабораторний центр підтвердив цей діагноз, передає Zaxid.net.

«Це вже другий випадок лептоспірозу у липні. Обидва пацієнти з Дрогобицького району і обидва лікуються в інфекційному відділенні Стебницької міської лікарні. Один заразився лептоспірозом, скупавшись в озері, недозволеному для купання на території Польщі, а другий – помивши руки у місцевому потічку», – повідомила завідувачка відділу особливо небезпечних інфекцій львівського обласного лабораторного центру Ірина Куліш.

Пацієнт розповів, що косив траву біля власного будинку. Після цього пішов до потічка неподалік, аби  помити руки. Мав подряпини, через які збудники хвороби – лептоспіри – і потрапили в організм чоловіка.

Цього року на Львівщині зафіксовано вже сім випадків лептоспірозу, один з них – смертельний, зазначила Ірина Куліш.

Лептоспіроз – це гостре інфекційне захворювання людей і тварин, яке характеризується ураженням печінки, нирок, м’язів і супроводжується хвилеподібною гарячкою. Від зараження до початку хвороби проходить від 6 до 20 днів. Основними носіями збудника лептоспірозу у природних умовах є щурі, польові миші, землерийки, їжаки.

У львівському лабораторному центрі цього року досліджували щурів, зібраних з усієї області – 34% з них виявились носіями лептоспірозу.

Фото: ілюстративне

Схожі новини