Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Інтернет-шахрайка видурила у жительки Винник 415 гривень
08 Квітня, 14:15
logo-black

Інтернет-шахрайка видурила у жительки Винник 415 гривень

Софія Мінджоса

 

34-річна Надія Кабан з міста Винники замовила сорочку і джинси для доньки в Інстаграм. Продавець назвала свій профіль  “Модники”.

 

«Я часто замовляю одяг через Інтернет і це вперше  потрапила в таку ситуацію, – каже LMN Надія Кабан. –  Підписалася на ту дівчину вже давно. Просто написала в пошуку «дитячий одяг» і мені показало її сторінку. Недавно я вирішила замовити в неї одяг для дочки. Мене попередили, що платити потрібно наперед. Я запитала, де гарантії, що мені прийде товар, на що вона відповіла: «Мне не нужны ваши деньги и проблемы». Тоді я нічого не запідозрила, бо часто оплачую наперед. Так вигідніше, бо коли ти платиш на пошті, то є ще комісія.»

Надія відправила гроші на картку «Приватбанку», на рахунок Дарії Алієвої. Та обіцяла відправити товар «Новою поштою». Однак повідомлення про його доставку Надія так і не отримала.

«Я писала їй в приват, у коментарі до фотографії. Жінка на повідомлення не реагувала, а коментарі мої видалила. А потім взагалі мене заблокувала», – каже Надія.

На сторінці магазину майже 9 тисяч підписників, але лайків під фотографіями максимум 10. Відгуки написані вже давно. Надія спершу не звернула на це увагу.

«Мені не шкода 415 гривень, бо це не такі великі гроші. Але якщо вона кожного дня дуритиме якусь жінку на таку суму, то зможе непогано заробити, – каже Надія.

 

Фахівці радять оплачувати за товар при отриманні його у відділенні компанії, що займається доставкою.

“Добре було б дізнатися адресу продавця. Коли ви знатимете, звідки людина, то її можна буде притягнути до відповідальності. Часто продавці надають лише електронну адресу, але за нею вичислити зловмисника може лише кіберполіція, – каже LMN начальник управління захисту споживачів Львівщини Василь Рідко. – Якщо ви замовляєте якийсь товар в інтернет-магазині, вимагайте скановану копію реєстраційних документів – код ЄДРПОУ та свідоцтво платника ПДВ. Так ви будете знати, що все офіційно і вас точно не ошукають”.

Схожі новини