Мешканці Яворівщини у львівській лікарні видалили частину легені з пухлиною | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Мешканці Яворівщини у львівській лікарні видалили частину легені з пухлиною
01 Вересня, 10:59

Мешканці Яворівщини у львівській лікарні видалили частину легені з пухлиною

У Клінічній лікарні швидкої медичної допомоги минулого тижня вперше ендоскопічно видалили частину легені з пухлиною 60-річній жінці. Пацієнтка почувається добре і готується до виписки, пише Zaxid.net.

Досі ендоскопічно операції на легенях виконували лише у Центрі легеневого здоров’я і Львівському регіональному онкоцентрі. Відтепер їх проводитимуть і у лікарні швидкої медичної допомоги.

60-річна мешканка Яворівського району проходила обстеження, під час якого у неї в лівій легені виявили пухлину. Вона прийшла до лікарів на консультацію.У лікарні пацієнтку ще раз ретельно обстежили. Новоутворення непокоїло лікарів і тому єдиний вихід для пацієнтки – оперативне втручання.

Прооперували жінку минулого тижня. Їй вперше в цій лікарні ендоскопічно провели лобектомію, тобто видалили нижню частку легені з патологічним процесом.Пухлину відправили на дослідження. Результатів ще нема.

Як розповів торакальний хірург Юрій Король, який оперував жінку, операція тривала близько трьох годин й пройшла успішно. Нині пацієнтка почувається добре і готується до виписки. Такі операції, за словами Юрія Короля, мають свої переваги: вони менш травматичні для пацієнтів, хворі менше часу проводять у лікарні і швидше повертаються до нормального життя.

Відтепер ендоскопічні операції на легенях у лікарні швидкої медичної допомогу увійдуть до розряду планових.

 

Відео