Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Мешканці Львівщини незабаром сплачуватимуть податки за місцем проживання: чому це важливо
30 Квітня, 11:22
logo-black

Мешканці Львівщини незабаром сплачуватимуть податки за місцем проживання: чому це важливо

Учора, 29 квітня, президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України «Про заходи державної регіональної політики на підтримку децентралізації влади». Відповідно до нього, Кабмін має  розробити і подати у тримісячний термін на розгляд Верховної Ради зміни до законодавчих актів щодо зарахування частини податку на доходи фізичних осіб до місцевих бюджетів за місцем реєстрації місця проживання фізичної особи – платника податку. Відтак, найближчим часом податки з зарплати мешканці громад сплачуватимуть не за місцем роботи, а за місцем проживання.

«Це рішення є дуже розумним і корисним для менших громад. До прикладу, коли є обласні центри, міста обласного значення, в яких діють великі підприємства, заводи, люди доїжджають туди працювати з менших громад. Умовно з села Ясениця-Замкова Стрілківської громади багато людей працює на Львівській залізниці. З Біскович та Ралівки люди  їздять на роботу до Самбора. Але ж їх діти ходять саме в цих маленьких громадах до школи, там вони користуються медичними та культурними послугами, використовують дороги», – зазначає LMN Василь Курій.

За його словами, станом на зараз цей податок залишався у містах, де люди й працювали – у Львові та Самборі відповідно.

«Процес урбанізації зосередив всі великі підпримства та управління у великих містах, тому такі розщеплення є дуже потрібними для функціонування менших громад. Буває таке, що громада густонаселена, але якщо робочі місця мешканців зосереджені в іншій, то коштів на елементарні речі, такі як освітлення та ремонт  вулиць, не вистачає. Тому це цілком логічно, що де людина живе, там і має сплачувати податки», – зазначає Василь Курій.

Відповідно до рішення, у найближчий час профільні міністерства мають також провести інвентаризацію водних об’єктів, лісових ресурсів, об’єктів державної та комунальної власності, що знаходяться на території територіальних громад.

Схожі новини