Мешканці Львівщини долучилися до живого ланцюга у Празі | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Мешканці Львівщини долучилися до живого ланцюга у Празі
21 Січня, 14:49
logo-black

Мешканці Львівщини долучилися до живого ланцюга у Празі

Антоніна Скляренко

Вчора на Карловому Мосту у Празі майже тисяча українців зійшлись, аби урочисто відзначити День Злуки. Люди розтягували синьо-жовті прапори та тримались за руки, утворюючи живий ланцюг.

«Така акція в Празі відбувається щорічно. Але вперше на Карловому Мості, де зазвичай найбільше туристів. Амбасадор України теж долучився до нас. Організовувала акцію діаспора. Українців у Чехії багато, але дехто спеціально приїхав вчора, щоб взяти участь у заході. Зустрів багато людей з Львівщини. Зокрема Юрка Івасишина з Жидачева, який перший із Праги поїхав на Майдан і там згодом був поранений, а потім добровольцем воював», – говорить депутат Жидачівської райради Володимир Гаврон.

Урочистості, присвячені Дню Соборності у Празі, організували в неділю. Активісти розгорнули також український прапор завдовжки 10 метрів, тримали символічні плакати з надписом «Україна єдина». До української акції долучались і чехи, дехто приходив з дітьми.

«Не чекали 22 січня, бо в неділю легше зібрати наших людей і в цей час більше туристів. Акція була запланована якраз, коли закінчиться служба в церкві. Ми колядували та щедрували. Туристи з цілого світу впізнавали Україну», – додає Гаврон.

ФОТО: Володимир Гаврон

Відео