Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Мешканці Львівщини зможуть побачити зорепад Персеїди: коли саме
26 Липня, 20:00

Мешканці Львівщини зможуть побачити зорепад Персеїди: коли саме

Максимально активним і помітним щорічний метеорний потік Персеїди буде у ніч з 12 на 13 серпня. А пік його потужності припаде приблизно на 03:00, тобто перед світанком. За безхмарної погоди можна буде побачити близько 60 спалахів на годину.

Аби побачити метеорний потік Персеїди, не треба мати спеціальних приладів. Зорепад добре видно неозброєним оком, але найкраще за містом.

Години між північчю і світанком – це найбільш оптимальний час спостереження. Дивитися треба на північний схід, адже всі падаючі зірки вилітають з однієї точки, яка розташовується в сузір’ї Персея. Тому цей метеорний потік і має назву Персеїди. Для тих, хто не матиме змогу спостерігати за явищем з найбільш зручного для цього місця, NASA вестиме трансляцію на сайті та своєму каналі в Youtube.

Метеорний потік Персеїди – це гігантський шлейф пилових частинок, випущених кометою Свіфта-Таттла. Вона літає Сонячною системою, роблячи оберт навколо Сонця раз на 135 років. Хвіст комети Свіфта-Таттла складається з частинок льоду, пилу і порід. Ці частинки врізаються в нашу атмосферу на швидкості понад 150 тис. км/год. На такій швидкості вони спалахують і згорають, утворюючи в небі яскраві прочерки. Це видовищне явище називають “падаючими зірками”, хоч насправді це всього лише падаючий пил.

Схожі новини