Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Мешканці Новояворівська та Нового Роздолу перекриють міжнародну трасу
07 Вересня, 10:43

Мешканці Новояворівська та Нового Роздолу перекриють міжнародну трасу

uxqqvz58v89sntjnixgnbrvkqufb7hhbqsqnew5m

У двох містах на Львівщині з наближенням опалювального сезону підвищується градус напруги у суспільстві. Вся справа в двох ТЕЦ, які обслуговують міста. Працівники цих підприємств вимагають в управителя, призначеного АРМОЮ, виплатити заборгованості із заробітної плати і забезпечити працівників матеріалами, необхідними для проведення підготовчих робіт. Про це пише Depo.Львів.

Керівники підприємства “Гарант енерго-М”, в свою чергу, знов бідкаються, що грошей не мають. Станом на 29 липня заборгованість склала 1 435 000 гривень. На 19 серпня ця сума зросла до 4 800 000 гривень, а вже за тиждень, якимось дивом,  борг зменшився до попередньої позначки. Людей це й обурило, адже жодної копійки виплат їм за цей час не здійснили.

Працівники пояснюють їм не платили зарплату вчасно впродовж усього року роботи управителя, хоча це і гарантувалося підписаним восени 2018 року меморандумом. А з останню виплату працівники отримали наприкінці травня 2019 року.

Перед працівниками ПП “Гарант Енерго М” заборгувало за три місяці 6 млн.162 тис. грн. Це при тому, що на умовах неповного робочого тижня, працівники-змінники втратили приблизно 50% зарплати. В місцевий бюджет підприємство заборгувало 1,4 млн. грн., в державний – 1,8 млн. грн. Можна вважати, що ця сума також є заниженою, і бюджети,  відповідно, недоотримали більше 1 млн. грн.

Працівники ТЕЦ зверталися до керівництва ПП, прокуратури Львівської області, Головного управління держпраці у Львівській області, АРМА, голови ОДА, повідомляючи про порушення своїх прав, але, на жаль, місцеві та центральні органи влади не реагують на їхні вимоги.

Люди звільняються, залишаючи підприємство без фахових спеціалістів, яка необхідні для старту опалювального сезону. Так, лише за останній місяць на Новороздільській ТЕЦ звільнилося близько 20% трудового колективу, а на Новояворівській – 45%. Ці цифри вражають, а жителі міст занепокоєні, бо без цих працівників тепла в домівках взимку їм не бачити, як і гарячої води.

Працівники обурюються і збираються перекривати трасу міжнародного значення Львів-Краковець, а також закликають жителів міст виходити на протест під стіни обласної державної адміністрації, аби голова ОДА почув їхні вимоги та озвучив можливий план дій.

Нагадаємо, Агентство з розшуку та управління арештованим майном (АРМА), наприкінці серпня оголосило конкурс на пошук нового управителя для двох ТЕЦ в м. Новояворівську та в м. Новий Розділ. Подача документів мав завершитися 5 вересня 2019 року, після чого буде обрано нового управителя. При чому сумнозвісний “Гарант енерго-М” знов претендує на управління активами, попри накопичені мільярдні борги.

До слова, в липні 2018 року НАБУ арештувало дві ТЕЦ по підозрі в розкраданні 300 млн кубів природнього газу. Справа й досі в судах, НАБУ не може довести факт розкрадання газу, самі ТЕЦ залишаються під управлінням “Гарант Енерго М”, яке накопичило боргів перед НАК “Нафтогазом”, “Укртрансгазом”, ДП “Енергоринок” та приватними компаніями білш ніж на 1 100 000 000 гривень. У заручниках цієї ситуації опинилися 70 000 жителів двох міст, які закликають конкурсну комісію АРМИ передати об’єкти в управління громадам міст, аби самим вирішувати власні проблеми і не сидіти взимку без опалення, гарячої води та навіть світла.

otyllta6rzbcjs5cjzdcg4tcpm1hm3jd3dbjn8xg
zshluguapfhbcm5x0kzcbonqgukqudduevfupc6j
Схожі новини