Мешканці села на Городоччині потерпають від курячого посліду | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Мешканці села на Городоччині потерпають від курячого посліду
22 Лютого, 15:53
logo-black

Мешканці села на Городоччині потерпають від курячого посліду

Юлія Швидко

Орендарі земельних паїв посеред дороги біля села Романівка Городоцького району висипали кагати гною. У ньому місцеві мешканці розгледіли тушки дохлих курей. Люди скаржаться на нестерпний запах у селі. Кажуть, у дітей погіршилося самопочуття.

«Повертаюся з роботи додому, а на дорозі – купи смердючого гною. Мене це добило. Його висипали біля села Романівка, на стику двох районів – Городоцького та Самбірського, – скаржиться LMN мешканка села Романівка Леся Лев. – Не маю нічого проти, аби люди обробляли поля, але це треба робити цивілізовано. Ті, що висипали, виправдовуються: у нас поламався трактор. Але ж для таких ситуацій треба мати спеціально підготовлену площадку, а не викидати людям під ніс».

Послід почали розтягувати бездомні собаки. У село принесли рештки. Місцеві викликали екологів зі селища Великий Любінь. До їх приїзду купи з відходами забрали.

«Це неодноразова проблема. Такі купи місяцями у селі лежать. Торік гній висипали під саму церкву. Правда, не було решток, які цього року не утилізували на птахофабриці, – додає Леся Лев. – Від того гною діти на біль у горлі скаржаться, часто мають кишкові інфекції, висипки на тілі», – зазначає Леся Лев.

Місцевий депутат Федір Андрухів каже, що земельні паї у селян орендували депутати Верховної Ради, брати Богдан та Ярослав Дубневичі. Тепер передали у суборенду польським фермерам.

«У Польщі вони би собі такого не дозволили. А тут можна, – обурюється депутат. – Позаторік возили сільською дорогою буряки, розбили її вщент. Жодна маршрутка у село не ходить. Таксі за втричі більшу плату відмовляється їхати. Ніхто за це не несе відповідальності. Звертався до селищного голови. Той розводить руками. Каже, треба писати в область. Звідти приходить відповідь: ремонтуйте дорогу своїми силами. А в нашому ОТГ ледь вистачає грошей людям на зарплати».

Фото: Лесі Лев

Відео