Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Мешканці Судової Вишні мітингують у міській раді
13 Грудня, 13:28

Мешканці Судової Вишні мітингують у міській раді

 

Сьогодні зранку жителі міста Судова Вишня на Мостищині зібралися на народне віче біля стін та в коридорі мерії. Вимагають відмінити рішення комісії, яка обрала головним лікарем комунальної лікарні Адама Івановича Хому. За дві години під відповідною скаргою підписалося 140 людей.

 

 

«Комісія складалася з восьми осіб – шестеро представників міськради, одна людина з іншої установи і один представник лікарні. Хоча, за правилами, мало бути два представники міської ради, два – від трудового колективу лікарні і двоє незалежних від громади людей. Тому рішення цієї комісії вважаємо незаконним», – розповідає LMN місцева жителька, лікар-педіатр Оксана Будзин.

 

На посаду головного претендують два кандидати – Адам Хома та Юрій Кужда. Обидва живуть у Судовій Вишні. Юрій Тимофійович кілька років тому переїхав сюди зі Львова, працює в місцевій лікарні хірургом. Адам Іванович раніше теж тут працював, невропатологом. Та останніми роками має роботу у Львові, в обласній клінічній лікарні.

 

«Ми поважаємо Адама Івановича як людину і доброго спеціаліста. Але за останні кілька років він жодного разу не був у нашій лікарні, не спілкувався з працівниками. Він не знає наших проблем, – каже Оксана Будзин. – Натомість Юрій Кужда переймається долею закладу. Він провів ремонт приміщень, знайшов благодійників, які надали меблі, ліки, перев’язочні матеріали, добився того, що в місті працює цілодобова аптека. Це молода, активна людина. Ми точно знаємо, що у нього є план розвитку лікарні».

 

 

Місцеві активісти припускають, кандидатура Адама Хоми вигідна для міської влади.

 

«Адам Іванович – людина вже старша. Побоюємося, що він не буде відстоювати права медиків і місцевих жителів. А виконуватиме вказівки «зверху», – каже судововишнянка, яка не працює в лікарні, але теж підтримує медиків. Називатися відмовилася. – Міська рада хоче максимально скоротити видатки на лікарню. Зараз йдуть розмови про скорочення 30-40 працівників, а це третина штату. Боїмося, це може привести до закриття лікарні. Тоді всім нам доведеться їздити до райцентру, вистоювати в чергах. У Мостиськах і своїх хворих вистачає”.

 

Нагадаємо, Судововишнянська комунальна лікарня – єдина на ОТГ.  До об’єднаної громади входить 8 сіл і 1 місто. Населення лише Судової Вишні – 6,5 тис. чоловік.

 

Схожі новини