Мешканці центральної частини Львова готові виходити на мітинг, якщо мерія не поверне їм право паркуватися біля будинків | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Мешканці центральної частини Львова готові виходити на мітинг, якщо мерія не поверне їм право паркуватися біля будинків
25 Січня, 19:03
logo-black

Мешканці центральної частини Львова готові виходити на мітинг, якщо мерія не поверне їм право паркуватися біля будинків

Жителі історичного центру, прилеглих до Цитаделі вулиць Глібова, Каліча Гора, Поповича та Драгоманова вимагають від влади демонтажу 9 дорожніх знаків, встановлених на вул.Глібова в кінці грудня 2023 року.
Нещодавно встановлені знаки забороняють людям, які все життя мешкали в цьому районі, паркуватися і навіть просто зупинятися біля власних домівок. Як повідомила в коментарі LMN Олена Кавкун, жителька вул. Глібова –  мешканці категорично проти таких нововведень.

На вулиці живе велика кількість людей з дітьми, людей похилого віку, людей з інвалідністю, яким просто необхідно мати можливість безпосередньо поруч з входом до їхніх будинків користуватися авто.

За словами мешканців встановлення  цих  знаків не тільки суперечить їхнім базовим  потребам,  але і псує автентичний архітектурний ансамбль вулиці.

На розі вул.Глібова височіє вілла  «Палатин»  —  будівля кінця  XІX, пам’ятка архітектури та візитівка цього району, яка за своїм стильовим рішенням нагадує середньовічний замок. Початково вілла мала назву «Затишок», однак сьогодні саме біля неї автентичний архітектурний ансамбль вулиці незатишно рясніє рекордною кількістю знаків. Три  з  них  встановили  пошкодивши  мур  якому  вже  понад  200  років.

«Міська влада в кінці грудня 2023 року, за погодженням з патрульною поліцією, заборонила зупинку і паркування місцевим жителям нібито через скарги ТОВ «Грінера Україна», яке займається вивезенням сміття, і водіям якої, при здійсненні проїзду по вулиці їм буцімто заважають припарковані машини. Однак протягом останніх як мінімум 10 років сміттєвози компанії рухалися по вулиці Глібова на досить таки пристойній швидкості і труднощі виникали у них лише у вкрай рідкісних випадках і виключно, тому що вони дозволяли собі всупереч ПДР їздити ПРОТИ НАПРЯМКУ РУХУ. Для того, щоб проїзд вул.Глібова не був ускладненим не потрібно вигадувати велосипед, витрачати бюджетні кошти на не потрібне ознакування і псувати життя мешканців. Потрібно всього-на-всього дотримуватися ПДР», – зазначила Олена.

Близько сотні категорично налаштованих місцевих мешканців 19 січня прийшли на виїзну зустріч з представниками Комісії транспорту, зв’язку та мобільності ЛМР, яка відбулася безпосередньо на вул.Глібова. Був здійснений огляд знаків, а також комісія вислухала вимоги мешканців.
Наступне засідання Комісії заплановане на 29 січня.

За словами Олени Кавкун, – мешканцям центральної частини  міста давно дають зрозуміти, що центр – не для всіх, а вулиці є надто вузькими для паркування, однак водночас облаштовують  платні паркінги і підводять до того що такий паркінг буде і на вул.Глібова. За словами жительки мова йде про подвійні стандарти, коли у противазі інтереси жителів.

«Такою політикою, яку зараз провадить місцева влада щодо цих вулиць в районі Цитаделі – вона фактично намагається вижити звідси місцевих мешканців аби не заважали і не чинили опір незаконному освоєнню земель парку Цитадель та ділянок на прилеглих до неї вулицях, незаконно відведених під будівництво виконавчим комітетом Львівської міської ради у затверджених ним Детальних планах територій які грубо суперечать вимогам Державних будівельних норм України і ставлять під загрозу життя та здоров’я людей. Влада намагається створити максимально некомфортні умови для життя в цьому районі – починаючи від встановлення знаків які забороняють зупинятися біля власного дому, але водночас звільняють вулицю для вільного проїзду важкої будівельної техніки, закінчуючи доведенням будівель до руйнувань» – зазначає місцева жителька.

Ми також поспілкувались з міською радою Львова.

«Звернення мешканців було, щоб повноцінно не встановлювати дорожні знаки. Проте я з цим не погоджуюсь. Закон України передбачає ознакування вулиці знаками. При неознакованій вулиці є ризик нещасного випадку – ДТП. Про це мешканці в принципі мене почули. Тому у них є прохання зменшити кількість знаків. У мене є дійсно питання щодо якості та місця встановлених знаків на вул Глібова. Деякі моменти комунальне підприємство має виправити. Це моя позиція і я її буду відстоювати. Але щоб повністю забрати я не погоджуюсь, і цю позицію я мешканцям пояснив. Проте найбільшим недоліком на сьогодні я вважаю є те, що всі рішення влада приймає без участі мешканців. Перед подібними роботами варто провести зустріч з мешканцями та обговорити проблематику. Треба знати наприклад де прописані інваліди, щоб паркувальні місця визначати поближче. Таким міська рада не займається, а треба. А вже по факту виконаних робіт мешканці і починають скаржитися. Мене в складі комісії перед тим як встановлювати знак не запрошують. Не ми знаки встановлюємо. Міська рада після погодила їх у патрульної поліції», – повідомив голова Комісії транспорту, зв’язку та мобільності ЛМР Ігор Зінкевич.

Також на питання про платні паркувальні майданчики пан Зінкевич відповів, що вулиця Глібова дуже вузька, тому там немає де робити паркмайданчик.

Мешканці вимагають  демонтувати ці знаки та привести благоустрій території у попередній вигляд до 1 березня 2024 року. Вони готові виходити на мітинги, а також добиватися відновлення їхніх порушених прав у судовому порядку.

User Image
Олена Лещенко
Відео