Мешканця Бродів у лікарні швидкої допомоги прооперували за допомогою робота | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Мешканця Бродів у лікарні швидкої допомоги прооперували за допомогою робота
10 Грудня, 15:45

Мешканця Бродів у лікарні швидкої допомоги прооперували за допомогою робота

У Львівській лікарні швидкої допомоги провели першу операцію із допомогою хірургічної роботизованої системи Da Vinci. Учора прооперували діафрагмальну грижу, повідомлення про це розмістили на Фейсбук-сторінці медзакладу.

Першим, кому провели операцію використовуючи новітнє обладнання став 50-річний мешканець Бродів, його оперували 6 годин.

«У нього виявили діафрагмальну грижу та гастроезофагеальну рефлюксну хворобу. Частина шлунку через отвір у діафрагмі змістилась з черевної порожнини у грудну, викликаючи печію, болі при ковтанні та кровотечі. Умовний «клапан» між стравоходом і шлунком був відсутній. Медики Центру хірургії вирішили виконати операцію використовуючи систему Da Vinci», – розповідають у лікарні.

Медики сформували новий «клапан». Операція тривала близько шести годин. Пацієнт перебуває в палаті інтенсивної терапії.

Лікарі додають, що операції з допомогою робота-хірурга більш точні, особливо у важкодоступних ділянках людського організму. Також це обладнання мінімізує пошкодження тканин пацієнта, зменшує кількість ускладнень у післяопераційному періоді.

Раніше операції з використанням такого обладнання виконували лише у приватних клініках. Нині це можливо у комунальному медзакладі.

Робот DaVinci складається з двох блоків: центра управління для хірурга-оператора та чотирьох роботизованих рук. Одна рука передає зображення на екран, дві – виконують дії лікаря, а четверта, фактично, є його асистентом. 

Фото лікарні швидкої медичної допомоги.

Відео