Найкращий кінь Скандинавії заробив кошти на облаштування укриття будинку у Львові, в який влучили ракети | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Найкращий кінь Скандинавії заробив кошти на облаштування укриття будинку у Львові, в який влучили ракети
26 Жовтня, 13:45
logo-black

Найкращий кінь Скандинавії заробив кошти на облаштування укриття будинку у Львові, в який влучили ракети

Про двір, у якому розташовані будинки на вулиці Стрийській 50-76В, весь світ почув 6 липня 2023 року. В цей день сюди прилетіла російська ракета, зруйнувавши два будинки і забравши життя десятьох жителів. Ще десятки зазнали поранень і досі проходять фізичну та психологічну реабілітацію. А зараз тут облаштовують комфортне укриття.

«Як ми знаємо від початку війни, ми маємо багато волонтерів, благодійників, меценатів, які намагаються допомогти нам, аби вижити в цій нерівній боротьбі. В цьому ми переконались, коли були приголомшені ударом рф по цьому житловому комплексу 6 липня 2023 року. Цього дня для мешканців будинку, які обʼєднались у групу співвласників «Стрийська підкова» світ перевернувся вверх дном. О 2.45 ночі відбувся ракетний удар, внаслідок якого 10 людей загинули. Було також багато поранених, які досі проходять лікування. Великий масштаб пошкоджень житла та автомобілів», – пригадує мешканка будинку, голова ОСББ Ірена Стецик.

За словами японського письменника Харукі Муракамі, у цьому світі нам не виходить залишитися зовсім одному. Тут завжди щось пов’язує людину з іншими. Це відчули мешканці будинку після трагедії. На жаль, у цій історії їх повʼязало спільне горе. 

«Ми зрозуміли, що ми не одинокі у цій біді. Ми не залишились з нею один на один. Нам багато допомагали: міська та районна адміністрації,  велика кількість благодійних організацій та навіть прості мешканці Львова. Усі допомагали, хто чим зможе.  Була навіть жіночка, яка щоранку їхала в магазин, купувала водичку і на візочку привозила сюди», – каже пані Ірена.

Сьогодні, 26 жовтня 2023 року будинок виглядає інакше. Частина подвірʼя досі зруйнована. А біля входу стоїть меморіальна дошка. Після трагедії мешканці зрозуміли важливість якісно облаштованого укриття. А оскільки їхнє було непридатним для тривалого перебування – вони прагнули вирішити цю проблему.

«Це укриття нам дісталось у спадок від Радянського Союзу, воно було зовсім не облаштоване для перебування людей. Те, що ви бачите зараз – це перероблені стіни. Ми маємо можливість порівняти як було і як стало, адже зараз є стіни, яких ще не торкнувся шпатель майстра, а є ті, які вже відреставровані. Якщо спочатку військової агресії укриттям користувались одиниці, то зараз після прильоту ним вже користується більше 100 чоловік. Тепер ми розуміємо, що збереження життя – це в наших руках. Ми пережили те, що не побажали б пережити навіть ворогу, а тому прийняли рішення зробити все для того, щоб облаштувати укриття», – зазначила Ірена Стецик.

Жінка розповіла LMN, про те, що такі роботи коштують досить дорого, а державних програм з облаштувань укриттів немає. Перед прильотом у будинку була комісія, яка перевіряє якість укриття, однак жодної пропозиції щодо фінансування від неї не надходило. Через це адміністрацією «Стрийської підкови» було прийнято рішення шукати меценатів, благодійників для того, щоб забезпечити людям надійне перебування під час тривог.

«Цим питанням ми зайнялись через декілька тижнів після прильоту , коли зрозуміли, що укриттям користується дуже велика кількість людей, які травмовані психологічно. Це вже патологічний страх, який залишився яскравим відбитком у нашій свідомості. Ми почали спілкуватись із благодійними організаціями і, на щастя,нам вдалось! Ми вийшли на данських благодійників, які допомагають від початку війни українським дитячим будинкам, притулкам для тварин, військовим, організовують госпіталі на колесах, стоматологічні клініки та реалізовують інші проєкти», – розповіла Ірена Стецик.

За словами жінки данські меценати дуже пройнялися долею України та українського народу і навіть дали патріотичне імя своєму улюбленцю. Мова йде про коня, який бере участь у професійних перегонах.

«На початку повномасштабного вторгнення 4 громадянина Данії, які були співвласниками англійського чистокровного жеребця, вирішили назвати його в підтримку України «Слава Україні». Кінь за цей рік мав безліч перемог і став улюбленцем для усіх фанатів кінного галопу. Компанія власників “Hadshake”, тренер Нілс Пітерсен, жокей Карлос Лопес та заводчик коня вирішили надати відсоток з виграшу у найбільшому забізі року – Данському Дарбі, нам, для облаштування укриття. Цей кінь «Слава Україні» визнаний кращим конем Скандинавії та переможцем в Дарбі. Він досі на усіх перегонах представлений цим імʼям, тому весь світ чує «Слава Україні», – розповіла Ірена Стецик.

Левова частка коштів для облаштування укриття є саме їхньою. Однак «Стрийська підкова» також співпрацює з благодійними фондами.  Наразі роботи тривають. Працівники облаштовують приміщення, згодом перейдуть до туалету. За їхніми словами робота йде швидко.

«Про терміни завершення роботи ми ще не можемо говорити, адже ми в процесі. По мірі наповнення збору ми проводимо поетапні роботи. Наразі ми виходимо з того, що ми можемо зробити. Приміщення дуже старе і через це тут йде час на те, що знайти оптимальний демократичний варіант. Стіни потрібно заштукатурити, підбити гіпсокартоном. Також ми облаштували плінтус плиткою, ще плануємо з досок зробити панель для того, щоб тепло і комфортно було сидіти. Наступний етап – вентиляція. Окрім того, плануємо зробити покриття. Все це поетапний процес. Датські меценати домовились також , що на початку листопада нам привезуть меблі, пледи, дитячі ігри, чаї», – поділилась пані Ірена.

 

Зазначимо, що укриття наразі вміщує 100 чоловік. За словами пані Ірени, такі трагедії нагадують мешканцям мирних міст те, що війна триває не лише на Сході і Півдні країни, а і у «відносно мирних» містах. Також жінка просить кожного забути про пасивність і акумулювати усі ресурси для того, щоб підтримати тих, хто потребує цього у скрутні часи.

Вікторія Васильченко

Фото Вікторії Михаць

User Image
Вікторія Васильченко
Відео