Мешканців області просять підписати петицію про присвоєння звання Героя України 31-річному Григорію-Гайку Степанюку | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Мешканців області просять підписати петицію про присвоєння звання Героя України 31-річному Григорію-Гайку Степанюку
17 Листопада, 18:12

Мешканців області просять підписати петицію про присвоєння звання Героя України 31-річному Григорію-Гайку Степанюку

На сайті електронних петицій зареєстрували петицію про присвоєння звання Героя України військовослужбовцю Збройних Сил України солдату Степанюку Григорію-Гайку, який похований на Личаківському кладовищі.

Григорій-Гайк  – уродженець міста Тирасполь (Республіка Молдова). З ранніх років покинув Молдову через початок Придністровського конфлікту.

Навчався у Середній загальноосвітній школі села Кошелівка Хмельницької області, згодом вступив до Хмельницького спеціалізованого ліцею-інтернату поглибленої підготовки в галузі науки (сьогодні – Хмельницький ліцей ІІ-ІІІ ступенів Хмельницької обласної ради), який закінчив з відзнакою.

Після завершення навчання вступив на юридичний факультет Львівського національного університету імені Івана Франка, там здобув освітню кваліфікацію “Магістр права”.

Впродовж восьми років жив та працював у Казахстані на керівних посадах. У червні 2022 року повернувся до України, вступив до лав 79-ї окремої десантно-штурмової бригади Десантно-штурмових військ Збройних Сил України. Виконував бойові завдання на східному напрямку. Під час проходження військової служби почав вивчати вибухотехніку, аеророзвідку та медицину.

За декілька днів до загибелі, коли ворог захопив дві наші позиції і почав прорив лінії оборони на сусідніх позиціях, групу підсилення було важко зібрати – була дуже складна ситуація, Григорій-Гайк тільки повернувшись із дводенної зміни на позиції, в складі невеличкої групи, на власний ризик, вийшов стримувати ворожий прорив. Більше трьох годин під безперервними обстрілами мінометів та стрілецької зброї без укриття, в чистому полі – наступ тоді все-таки стримали, ворог далі не зміг просунутися, тіла загиблих побратимів евакуювали. Наступна зміна на позиції, на яку Григорій-Гайк пішов без сумнівів – стала для нього останньою. Позицію тоді теж втримали!

21 червня 2023 року вірний військовій присязі він загинув під час виконання бойового завдання в районі н. п. Новомихайлівка, Донецької області.
У нього залишилася дружина, бабуся, брати, сестри, тітки, дядько, племінниці, хрещена мама та велика родина.

 

Підписати петицію можна за цим посиланням. 

 

Відео